Herbicidi u kukuruzu

Ja sam ga koristio prosle godine u kukuruzu za poponac i ambroziju i to samo 1/2 doze i mogu reci da je odlicno uradio posao.U nasem kraju veoma popularan preparat , takodje i cena mu je razumna.Osnovni problem je to za secernu repu 12 meseci nakon tretiranja je moguca setva. Inace moja kombinacija za kukuruz je bila TAROT 25 WG+ DIKAMBA+1/2 PEAK. zemlja je bila cista kao beton, napominjem da nisam radio prskanje posle setve a pre nicanja, u toj oblasti moj favorit u kukuruzu je DUAL GOLD.
 
U toj njivi ima čička,samoniklog suncokreta i po koja palamida verovatno će biti i sirka iz semena i to je to .
 
Ja posto par godina ne sejem repu, najvise volim Peak , a dok je bio Ring (+jedna AkM ) ocisti njivu boli glava,,
 
Pravice ti problema i cicak i samonikli suncokret koji budu nikli posle tretmana.Ovako ce Calisto da ih skida dok se ne zatvore redovi i njiva ostaje cista.
 
Koja je razlika u ceni između njega i callista
jel to max doza s kojom si prskao
Callisto čisti sve i s 150ml/ha...
Chif je herbicid koji ima 100g/l aktivne materije zajedno sa okvašivačem. Doza je 1-1,2 l/h a litar košta oko 2500 din. Ja sam prskao 1l/ha a to je kao 200ml/ha Callista
Chif slabo deluje na poponac a na ambroziju deluje odlično.
 
Koristio sam tangentu prosle godine zajedno sa Dual goldom i terbisom u tretmanu posle setve pre nicanja , nastelovao sam da bude ista gramaza svake akt. materije kao u lumaxu ako se dobro secam 1,2 l duala + 1 l terbisa + 0,33 tangenta Mogu reci da je fenomenalna kombinacija . Kasnije sam isao korekciju sa Rimexom i peakom... Cista njiva kao pista. Stim sto jedan deo parcele nije trebao da se radi sa peakom... Potkrala se greska. Dual sam dobio uz suncokret prosle godine pa sam sa njim radio u kukuruzu , a u suncokretu sa Acetohlorom Girasolinom i Terbisom 1+1+1 l /ha pokazalo se fenomenalno , korekcija sirka sa kletoxom i fusilade-om . Mesao sam i kletox i fusilade u istom tanku i nije bil posledica.
 
Koristio sam tangentu prosle godine zajedno sa Dual goldom i terbisom u tretmanu posle setve pre nicanja , nastelovao sam da bude ista gramaza svake akt. materije kao u lumaxu ako se dobro secam 1,2 l duala + 1 l terbisa + 0,33 tangenta Mogu reci da je fenomenalna kombinacija . Kasnije sam isao korekciju sa Rimexom i peakom... Cista njiva kao pista. Stim sto jedan deo parcele nije trebao da se radi sa peakom... Potkrala se greska. Dual sam dobio uz suncokret prosle godine pa sam sa njim radio u kukuruzu , a u suncokretu sa Acetohlorom Girasolinom i Terbisom 1+1+1 l /ha pokazalo se fenomenalno , korekcija sirka sa kletoxom i fusilade-om . Mesao sam i kletox i fusilade u istom tanku i nije bil posledica.

Taj koktel za koji si ti naštelovao da bude ista gramaža kao u Lumaxu uopšte nema isti sastav kao Lumax.

Zamenio si Mezotrion (Callisto) sa Sulkotionom (Tangenta)



[TABLE="class: MsoTableGrid"]
[TR]
[TD="width: 165"] Lumax 3,5l/ha
[/TD]
[TD="width: 155"] Grama/ litru
Aktive materije
[/TD]
[TD="width: 138"] Gr/ hektaru

Aktive materije
[/TD]
[TD="width: 162"] Preparat
[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="width: 165"] S-metolahlor
[/TD]
[TD="width: 155"] 375 g/l
[/TD]
[TD="width: 138"] 1312
[/TD]
[TD="width: 162"] Dual gold
[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="width: 165"] Terbutilazin l
[/TD]
[TD="width: 155"] 125 g/
[/TD]
[TD="width: 138"] 437
[/TD]
[TD="width: 162"] Terbis
[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="width: 165"] Mezotrion
[/TD]
[TD="width: 155"] 37,5 g/l
[/TD]
[TD="width: 138"] 131
[/TD]
[TD="width: 162"] Callistso
[/TD]
[/TR]
[/TABLE]



[TABLE="class: MsoTableGrid"]
[TR]
[TD="width: 165"] Tvoja kombinacija
2,53 l/ha koktela ukupno

[/TD]
[TD="width: 154"] Grama/ litru Koktela

Aktive materije
[/TD]
[TD="width: 137"] Gr/ hektaru

Aktive materije
[/TD]
[TD="width: 163"] Preparat

[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="width: 165"] S-metolahlor

[/TD]
[TD="width: 154"] 455 g/l
[/TD]
[TD="width: 137"] 1152
[/TD]
[TD="width: 163"] Dual gold 1.2 l/ha

[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="width: 165"] Terbutilazin l
[/TD]
[TD="width: 154"] 200 g/
[/TD]
[TD="width: 137"] 500
[/TD]
[TD="width: 163"] Terbis 1 l/ha
[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="width: 165"] Sulkotion
[/TD]
[TD="width: 154"] 40 g/l

[/TD]
[TD="width: 137"] 100
[/TD]
[TD="width: 163"] Tangenta 0,33 l/ha

[/TD]
[/TR]
[/TABLE]

Ako želiš naštelovati gramažu kao u Lumaxu to izgleda ovako:

[TABLE="class: MsoTableGrid"]
[TR]
[TD="width: 165"] Koktel kao Lumax
2.44 l/ha koktela ukupno

[/TD]
[TD="width: 155"] Grama/ litru Koktela

Aktive materije
[/TD]
[TD="width: 138"] Gr/ hektaru

Aktive materije
[/TD]
[TD="width: 162"] Preparat
[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="width: 165"] S-metolahlor
[/TD]
[TD="width: 155"] 537 g/l

[/TD]
[TD="width: 138"] 1312
[/TD]
[TD="width: 162"] Dual gold 1,30 l/ha
[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="width: 165"] Terbutilazin l
[/TD]
[TD="width: 155"] 179 g/

[/TD]
[TD="width: 138"] 437
[/TD]
[TD="width: 162"] Terbis 0,87 l/ha

[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="width: 165"] Mezotrion
[/TD]
[TD="width: 155"] 53 g/l

[/TD]
[TD="width: 138"] 131
[/TD]
[TD="width: 162"] Callistso 0,27 l/ ha
[/TD]
[/TR]
[/TABLE]
 
U vezi Peak-a, pise i da moze imati uticaja i na suncukret kao sledecu kulturu (koja je najcesca kod nas posle kukuruza) a ne samo na repu, je l imao neko losa iskustva sa tim? Planiram da koristim ovaj preparat, posto ima pozitivne komentare ovde :)
 
Miloše ja sam jedne godine imao negativno iskustvo sa Peak-om. Nije skinuo pepeljugu pa sam posle morao sa Cambiom da tretiram opet. Izbegavam poslednjih godina.
 
Ove godine planiramo Peak, na nekim parcelama . Posle kukuruza bi sejali suncukret.Savato mi je rekao da nije imao problema sa suncukretom posle Peak-a.Da li je neko imao loše iskustvo? Koristim Callisto ali pre dve godine nije uspeo da zadrži čičak.Sada bi koristio Peak zbog čička i samoniklog suncukreta .Da li je Peak efikasan sa manjim dozama od 20g/ha ?
 
Vau, prosvetlio si me , sad znam. Da sam isao u gram tacno morao sam da dokupim dual golda i jos litru tangente od koje bi mi ostalo pola litre. A posto sam poznat po ekonomicnosti to nisam uradio. I ovaj "oslabljeni" koktel sve sa sulkotrionom umesto mezotriona :)bio jeftniji 10 evra) je u proslogodisnjem kisovitom prolecu napravio cudo. Nisam imao niti jednu travku u kukuruzu! Kad sednem za komp prilozicu i slike

2h833ix.jpg

v3jf6f.jpg
 
Poslednja izmena:
vidim da ga i bojcetic hvali isto, prosle god su meni u zadruzi nudili peak, ali sam vec bio kupio druge preparate...ali nisam cuo da su imali nekih negativnih efekata, a pricam samo o sledecoj kulturi kao problemu, koji i pise na njemu, bas cu se opet raspitati kod njih o njemu...
 
Nazad
Vrh