Herbicidi u kukuruzu

Slobodno ljudi sipajte u prskalicu od 600 lit. 0.2-0,3 dcl tečnosti za pranje sudja. :cool:
 
ali da je ph neutralna.
_________________________________________________Post je spojen: [time]1243757430[/time]_________________________________________________
nego, juce sam primetio jednu stvar koja mi se nije dopala.
prskao sam s laudisom.
juce vidim čičak, s potpuno suvim lišćem, opet tera iz srca...ima dva mala listića...a i par palamida sam našao...
aj proverite i vi..išao sam s minimalnom dozom...
 
Ja sam juce gledao, izlazi po koji muhar, ali taj nije ni prskan, vec je krenuo posle kise.
Sirak iz rizoma je bio beo kao da ga je prala Seka Sabljic sa Merix-om, sad se polako regenerise.To sam i znao, ali posto nije ekonomski znacajna ta kolicina, ne brinem se...
Ostalo, sta je prskano, vise se ne dize...
Inace isao gornju dozu Laudisa-2l/ha
 
kanda samo motikan,mada sva sreca ima je "samo" na ogumcima.
e ali posto i sledece godine tu hocu kukuruz....
 
Zubacu resava total ili oranje 4-5 puta a izmedju oranja spremac. Kazu stari ori 5 petkova nedaj joj mira.
 
Gde se pojavi zubaca seji zito!
A kod mene je nova arenda 4kj i cela parcela je zelena :udri: :udri:
 
za zubaču su i meni rekli da nema ništa.oprskao sam kombinacijom laudis+talisman i bogami je dobila po repu! dal' će se regenerisati, ne znam, al' na kraju parcele, gde sam "istovario" višak iz prskalice, sigurno neće.
 
e, nem' pojma dal' je od laudisa ili talismana...ili je neka kombinacija...
rekoše mi da ništa ne "leči" zubaču...
 
evo jednog primera divljeg sirka u kukuruzu koji je najverovatnije prskan equipom ili slicnom herbicidom pa evo i rezultata kako sirak dobio ljubicastu boju posle prskanja i posle par nedelja izgurao je nove listove i nastavio da raste...sta mislite o tome dali i vi imate ovakve primere? kako su se u vasim kukuruzima pokazali herbicidi?
9rst50.jpg
 
To su pokazatelji herbicida na bazi nikosulfurona(motivel, talisman, protivel, siran), moj johny. Imam i ja na jednoj njivi takve rezultate.
 
Da! Cordus ti je mesavina Nikosulfurona(Motivel) i rimsulfurona(tarot)
 
Nazad
Vrh