Herbicidi u kukuruzu

Danas je konačno pravo :kisa: :kisa: :kisa: :kisa:.
Imao sam vremna da se pozabavim oko herbicida za kukuruz.
Kombinaciju koju ove godine primenjujem kada kukuruz bude 3 do 5 listova je sledeća:

TALISMAN 0,6 lit/KJ + MOTO 0,35 lit/KJ.

To je potpuno identično kao:

MOTIVEL 0,6 lit/KJ + MATON ili LENTEMUL D 0,5 lit/KJ

... samo što je jeftinije skoro 10 evra/KJ. :D

Gornju kombinaciju proizvodi Galenika.
Kupujem u Hemoslaviji NS.
 
Ja ove godine opet idem u experimente, prošle godine sam koristio Equip i zadovoljan sam, sad ću da probam novi Bayer-ov preparat Maister, jeste skuplji ali spektar delovanja mu je dosta proširen u odnosu na Equip, jača je koncentracija aktivnih materija, ima jednu više od Equip-a i koristi se u manjoj dozi.
 
ja sam pola mojih zasejanih povrsina prskao sa 1.5l avetosava i 0.6l atrazina po jutru. Pala je kisa i ocekujem da prskanje uspe. A drugu polu cu najverovatnije Equip-om negde ok 1.25 l/kj.
 
Zato i izbegavam dubinsko špricanje...
Jednom, eventualno dva puta, ošpricam kukuruz kada vidim kojih ima korova, i gotovo.
 
Trbam prskati njivu, ali mi čovek koji to radi kaže da ima dosta pirevine (wikipedia i kirka.co.yu ), pa me zanima šta bi se moglo prporučiti protiv tog zla. Takođe i sirak je konstanto prisutan, ali ću ići pšenicu posle kukuruza da se njega rešim.

:sta: :sta: :sta:
 
po meni naj bolje resenje da pustis kukuruz da nikne do 6 pera a dotle ce i korovi izbit (pirevina) i onda da poprskas preko lista sa MOTIVELOM koji je tata mata za uskolisne korove
 
Kupio sam kombinaciju gvardijana i amitraza, mislim nisam ni siguran kako se pise, ali sam odneo odmah da covek moze poprskati. Dugo sam razmisljao dali da idem sa motivelom, ali sam se odlučio za ovu varijantu.
 
To ti je kombinacija zemljišnih herbicida i oni ti ne vrede za pirevinu. Pirevina je višegodišnji korov sa rizomom a takve korove zemljišni herbicidi ne suzbijaju. Jedino Motivel ili neki drugi herbicid za uskolisne korove u kukuruzu ali i to će biti teško jer je pirevina žilav korov. Čistićeš ti nju više godina iz njive...
 
posij psenicu i kad je ovrses pustis da postrniku potjeraju korovi (pirika)i onda i :udri: sa totalom i ti se onda rjesio pirike :ppozdrav:
 
Slažem se sa dukej-em u vezi pirevine.

Za novii:
Motivel sigurno čisti njivu od sirka, ali treba ići sa split aplikacijom.
Kada je kukuruz 5 do 7 listova ide se doza 4 dcl/KJ a nakon 7 dana ponoviti sa 3 dcl/KJ.
Motivel neće naškoditi kukuruzu i kada ovaj ima 8 listova a sirak jednostavno - nestane.
Jeftinije sredstvo a jednako efikasno i sa potpuno istom aktivnom materijom, u istoj dozi jeste - Talisman. :D
 
Motivel kupujem samo u Hemoslaviji NS.
Mislim da je cena oko 3300 din.
Kod njih nisam nikada ni sa čime imao problema...
 
Tema "Motivell osnovna tema" spojena sa tekućom jer ovde i pripada, nećemo otvarati za svaki herbicid posebnu temu jer bi to išlo u nedogled.
 
Ako ni zbog čega drugog, isplatilo se otići na sajam zbog herbicida, kupio sam Maister za sve njive pod kukuruzom, pakovanja po 5l po ceni od 2800din/l sa sajamskim popustom, inače je u maloprodaji 3500din/l. :sreca:
 
Nazad
Vrh