Herbicidi u kukuruzu

Ako je pirika=pirevina onda moze da napravi problem. Vidjao sam njive gde je pirevina ugusila psenicu.
 
Kristio sam 2011 Laudis + Equip a od prošle godine Monsoon Active što je jeftinije za nijansu a isto suzbija što i prethodna kombinacija.Od pre četiri godine ne koristim zemljišne herbicide poput Acetohlora.imam iskustva i sa nekim drugim preparatima ali da ne nabrajam sada PROBAJTE TRETIRATI U SPLIT APLIKACIJI MONSUNOMi uspeh je zagarantovan (čista njiva).
 
Monsun je odlican, ali sa sirokolisnim visegodisnjim korovima (palamida) nije efikasan ni blizu Laudisu. Samo jako malu palamidu moze da eliminise. To su moja zapazanja.
Ja ako se odlucim za monsun, prvo cu u 3-4 listu oprskati nekim Banvelom u minimalnoj dozi, da zabunim korove a onda u 6-7 listu monsun. Dikamba nije skupo tretiranje po hektaru, a deluje mi da je upravo to pomoc prijatelja koja fali monsunu.
 
Evo dosad sam radio dve kombinacije u kukuruzu:

1 litar Equip+0,5 litar Cambio/kj gde ima više sirka.

0,6 litar Nicogan(umesto Motivell)+1 litar Cambio/kj gde ima više širokolisnih korova.

S ovim kombinacijama sam prezadovoljan.:ppozdrav:
 
@sale ratar
Cambio nisam koristio, ali kako sadrzi bentazon akt materiju pored dikambe, tu lezi opravdanje zasto tatulu tamani.
 
Tarotom nisam zadovoljan. Malo bolje od kineza. Tarot plus je stric jedne godine koristio, ali vec dogodine je mislim Maisterom prskao.
 
I ranije sam napisao da nikosulfuron sam koristio samo u dva navrata od 90-tih na ovamo i pokazao mi se kao totalni promasaj. Dugo sam koristio Tarot i bio sam zadovoljan dok se nije pojavio Equip!
 
Da li je neko koristio okvasivac etalfix pro , kad je radio sa kalistom? Vidim u prospektu da su ga ubacili sa 0.2l/ha . Koliko je efekat smanjen kad se izbaci okvasivac?
 
Neka, zadovoljan sam ja i sa extra :bravo: Mislim da cu ici prvo s nekim jeftinijim 2.4 Matonom, ili jos bolje Lentemulom, a posle equip za sirak, a kalisto po potrebi
 
Nazad
Vrh