Herbicidi u kukuruzu

Danas bio na njivi kukuruz uhvatio 6-7 list,trava uglavnom krenula.Kupljen Celebriti+ pre neki dan tako da sutra prskam.Samo ako moze savet kako se tope granule celebritija,u prskalici ili da ih rastopim u nesto pa onda uspem?Dosada nisam radio sa granulama.
 
Ja granule rastapam tako sto ih prospem na sito od prskalice i preko njih punim prskalicu. Istope se sve do jedne.
 
Istopi u nekom amperčetu,pa onda u prskalicu.
Ja ovako radim,jer otrov nikad ne sipam kući,već kad dodjem na njivu.
 
Ako je ovo divlji duvan aka cigansko perje.
euhg7r.jpg

Ovo je od prosle godine na ovratinama. Laudis 1l/kj - zabuni ga, pozuti, ne raste vise, ali prezivi. Ovaj proces traje poprilicno tako da kukuruz ohoo ga presisa, i nije mu konkurencija. Zaboravio sam koliko dana posle prskanja, ali jedno 5-6. Posle nisam slikao, ali sam pratio sta ce biti sa tolikim korovom.
 
probajte 1litar nekog jeftinog kineskog ili nekog drugog motivela i 1 kesicu opet nekog jeftinog tarota i0,5 litra plamena ili neke druge dikambe po hektaru do nekih 6 , 7 lista kukuruza provereno unistava sav sirak muvar i mnoge siroko lisne korove to vam je nesto kao cordus samo su u njemu druge kolicine aktivne materije i nema dikambe. nema jeftinije niti efikasnije.
 
Ja ću sutra raditi kukuruz u 6 listu sa 0,5l/ha Plamena+0,75l/ha Nikogana.Pa za deset dana opet sa 0,5l/ha Nikogana.
 
Ako se Callisto kombinuje u istom tanku sa Nikosavom (koji u sebi već sadrži okvašivač), da li je onda potrebno dodavati dodatni oikvašivač za Callisto. Takođe me zanima, da li bi taj okvašivač mogao da bude Hasten od BASF-a umesto preporučenog Atplusa od Singente. (Razlog je taj što već imam Hasten.)
 
HASTEN -http://www.agro.basf.rs/agroportal/rs/media/migrated/etikete_2011/Hasten_1_x_1_L.pdf
ATPLUS 463-http://www.syngenta.com/country/rs/sr/cp/ProductList/Pages/Atplus-463.aspx
 
takođe i ja i super odradi posao ja sam otvorio i temu OKVAŠIVAČI nebih li video šta sve ljudi koriste umesto njih ove godine prskano calistom bez okvašivača i već posle 3 dana se vidi da su korovi počeli da žute u pitanju je ( palamida ,čičak ,ambrozija, samonikli suncokret )
 
Ljudi da li je velika greska sto sam u primeni Fokus ultra koristio 300 litara vode po hektaru,doza koju sam koristio je 8 litara/3 Ha?Proslo je 4 dana od prskanja,jos se ne naziru neki vidljivi rezultati,planiram jos jednom korektivno.
 
@paorpaor

Nadjoh ovaj vas post u vezi ciganskog perja:
http://poljoinfo.com/showthread.php?125-Herbicidi-u-kukuruzu/page22 ;post broj 435,po kome kazete da ga Callisto unistava skroz,a sada kazete da ne unistava skroz,pa me cisto interesuje koji je krajnji epilog?:bravo:
Da li je onda bolje upotrebiti Laudis?
Lepo si nasao taj post i mogu reci da sam u tom momentu bio u pravu. Calisto ga je zaista unistio, ali samo nadzemni deo. Rizom je preziveo, ali to zaista nisam mogao da znam tog momenta.
I dalje stojim iza tvrdnje da je Calisto odlican i jedan od top preparata za zastitu kukuruza.
Dugogodisnjom primenom sam uvideo dve biljke koje su pokazale kakvu takvu odbranu od Calista i to samo ako prerastu, a to su gore pomenuto cigansko perje i ambrozija.
 
Cale je juce morao da vrati u prodavnicu Galenikin Talisman jer je bio nenormalno gust kao smola,kad je nazvao u apoteku da objasni slucaj rekli su mu da promucka kad je otisao i sami su se uverili da je sav ostali falican u magacinu tako da su prihvatili nazad i dali mu neki drugi u zamenu,Plamen je bio dobar.
 
Nazad
Vrh