Herbicidi u kukuruzu

Ljudi koje su cene trenutno laudisa i ekvipa, hoce li mi laudis sprziti samoniklu lucerku preorana je zimus ali je sad izbila na sve strane,mada moj stari kaze da ce ona sama uvenuti vremenom i nece puno stetiti kukuruzu. Koliko inace ide laudisa po kj
kod mene laudis 2350.00
 
@diklofen
Idem split ove godine,drugi put isto tolko,a i Fortress deluje na sirokolisnu,tako da nije malo,plus sto je trava mala.
 
Potpuno si u pravu.
Meni su kukuruzi u 4 listu i juče sam sve završio sa 0,7l/ha dikambe(plamen,fantom).Sad čekam muvar i sirak i idem sa 1,2l/ha talismana ili nikogana.
 
Dali je neko koristio maton i kako se pokazao i dali ste mozda kombinovali sa nekim herbicidom za uskolisne korove?pozdrav
 
Ove godine prvi put sam radio sa matonom 0.45/kj i rezonom 0.85/kj.
Za uskolisne cu jos malo cekati.
 
moze se maton kombinovati s preparatima na bazi nikosulfurona(talisman, nikosav, siran, motivel, fortres)
 
Ja moj kukuruz nisam isprskao pre nicanja,sta mi sad savetujete kad ima od 3-6 lista?pozdrav
koje su po vama bolje kombinacije:dimark+siran,callisto+equip
 
Poslednja izmena:
Ja sam radio matonom i to je napisano 10 postova u nazad... Veomma sam zadovoljan kako je suzbio sve širokolisne korove....
A zašto mešati maton i ekvip? Pa oni suzbijaju skoro iste korove, stim da maton ide do 5-og lista a ekvip do 10-og.
 
Ekvip bi trebalo da deluje bolje na uskolisne,a Maton ili Esteron na sirokolisne.
Imam mali problem sa njivom gde je bila lucerka i koja je reazorana,krenula je opasno,a gde je bila malo redja tu ima muhara i ponegde malo pirevine,tako da mislim da bi to bila dobra kombinacija.
 
Molio bi pomoć ako neko ima iskustva s ovim herbicidima (interesantni su mi zbog cijene i pakovanja :osmeh:):

1. Peak + Siran

2. Tarot plus

3. Nešto treće slično tome, da je WG formulacije i cijenovno povoljno
 
Nazad
Vrh