Herbicidi u kukuruzu

@kristal
Pretpostavljam da ne smeta i ako je veca doza?
 
Danas oprskano 60kj dubinski(na crno),a i povrsinski,posto sam imao neke iznikle palamide,2lit/h Valsagarda+0,5lit/h Monosana+2lit/h totala i malo vode.
 
Zato sto Monosan izuva palamidu,a i jeftiniji je,total bolje deluje na uskolisne,za ovaj korov ga treba dosta,a to opet lupa po dzepu
 
Juče smo sejali kukuruz na parcelu koju od ovegodine radimo u zakup .Čičak je u fazi nicanja a palamida se već zeleni. Odavno nisam video toliko klijanaca čička.Kad marker otvori brazdu samo se žute klijanci.Biće posla i za Callisto.Najverovatnije da ćemo uz acetosav ( za koji dan) dodati samo maton ili nešto slično (0,5 l/kj).Spremio sam total ali je maton jeftiniji .
 
Третирање хербицидом Maton треба обавити на температурури ваздуха између 15-25°Ц.
Уколико постоји опасност да се, у интервалу од неколико дана након третирања, минималана температура спусти испод 5°Ц, третирање се не сме обављатi.

Pazi druze na temperaturu,kod nas moze svasta da se ocekuje od temperature
 
Kako ides u split aplikaciji,jel ide u njih okvasivac?Ja sam prosle god.radio Pulsar u soji u splitu,odlicno se pokazalo a sa kukuruzom nisam probao.Mislim na Eguip,Callisto.
 
Imao sam slicnu ideju prosle godine, bas zbog te razlike u ceni.. Kad sam se raspitao kod zastitara, rekli su mi da nikako to ne radim, jer preparati na bazi 2,4D negativno deluju na klijanac... Dobro se raspitajte, obojica![/QUOT

Provereno, jaca doza 2,4D steti klijancu ako padne kisa i spere u zonu semena, zato preporucuju ipak total za palamidu u ovoj uzrasti 2.5L kj za cicak 1-1.5L
 
Ja kukuruz prskam ekvipom i laudisom vec godinama,jeste skupa kombinacija ali na kraju ispadne i najeftinija.
 
koliko totala treba za samonikli suncokret?Ja sam planirao da idem sa nekim 2.4D pre nicanja kukuruza pa posle kad bude 5-6 listova calistom,ali me oldtimer sad zbunio.Tu parcelu je otprilike 20 dana pre zetve tukao grad i polomio i istreso bar 30% roda tako da ce katastrofa da bude.
 
Nazad
Vrh