Herbicidi u kukuruzu

Zahvaljujem,znam da je Fokus Ultra lek za pirevinu,inace imam 3 njive na kojima sejem Ns 444 Ultra i koristicu ga,nego me je interesovalo da li bar malo moze nesto od navedenih zaustaviti piravinu,nema je na celoj njivi,samo na par mesta.
Mislim da sam negde procitao da Equip u dozi od 2.5 litara/Ha deluje i na rizomsku pirevinu...
 
Za pirevinu sam se konsultovao sa nekim ljudima iz sela koji nisu na forumu. Zakljucak je isti kao sto mi je napisao Rale83, samo spartanje i kopanje u redu. Ni jedan herbicid u kukuruzu (izuzev kako si napisao ultra hibrida) nema zadovoljavajuci efekat.
 
@Farmer II

Stockton proizvodi i Kruz a on je mnogo boli od ostalih kopija Motivela, kao što su Siran, Taliban, Nikon i slično. Ovo sam lično proverio.
Posebno je efikasan ako se ide u split aplikaciji.
 
@branko
Koja je cena Kruza? Da li si ga mesao sa Tarotom ili Motivelom (i njihovim kopijama)? Da li si ga mesao sa dikambom ili necim drugim za sirokolisne korove?

Dodatak:
Sad vidim da je aktivna materija Kruza ista kao i Motivel.
 
Poslednja izmena:
Kruz je kopija Motivela i sve što važi za Motivel - važi i za njega.
Cena mu je prošle godine bila oko 1300 din/lit.
 
Stockton ima dobre preparate,ja sam uzeo dosta njihovih proizvoda.
Ovih dana kad sam sejao kuruze video sam par ogumaka palamide,pa sam kupio Monosana da malo ubacim u dubinsko prskanje 0,6lit/h(jeftiniji od totala).
 
Cini mi se da je vec neko pitao,ali mislim da nije bilo odgovora,da li Monosan deluje na samoniklu lucerku?Ako deluje,u kojoj dozi?nameravam da mozda umesto Totala posle setve primenim Monosan.
 
Cini mi se da je vec neko pitao,ali mislim da nije bilo odgovora,da li Monosan deluje na samoniklu lucerku?Ako deluje,u kojoj dozi?nameravam da mozda umesto Totala posle setve primenim Monosan.
I ja imam isti problem, u stvari i ne mislim da je neki problem. Slobodno kad je kukuruz u 2-3 lista mozes koristiti Maton ili Esteron u kolicini od 0.8-1l po ha. po potrebi kasnije Callisto i miran si.
 
Za piriku, zubaču je dobar i "gust" sjetvospremač malo dublje , može dosta žila da iznese na kraj. Kasnije Equip je možda najbolji ,prilično je ošamuti i zaustavi a poslije i nije nešto opasna.
 
Isto razmisljam,tako da mislim da cu najverovatnije upotrebiti Equip,jeste da kosta,ali ce me kostati jos vise ako nesto jeftinije zataji.
To za setvospremac je ziva istina,sramota bi me bilo da slikam kolike sam gomile izvlacio na uvratinama,na svakom okretu sam morao da stajem i cistim spremac.
 
Sve se nesto mislim da posle setve,umesto totalom,predjem sa meteorom?!
Sta vi kazete na to?
Nemoj ni slucajno prskati sa Meteorom nije registrovana ak. materija metsulfuron metil u kukuruzu.Ko zna kakvu ce stetu napraviti.Deluje preko lista i korena dobar jeftin Kineski herbicid ali na zito i jecam.Ako smem da preporucim posto ima kise a i bice jos : neki Acetohlor+Terbutilazin doza 1.2l+0.6l kj cene;550rsd +552rsd litar ima kod mene u zadruzi:ppozdrav:
 
Nemoj ni slucajno prskati sa Meteorom nije registrovana ak. materija metsulfuron metil u kukuruzu.Ko zna kakvu ce stetu napraviti.Deluje preko lista i korena dobar jeftin Kineski herbicid ali na zito i jecam.Ako smem da preporucim posto ima kise a i bice jos : neki Acetohlor+Terbutilazin doza 1.2l+0.6l kj cene;550rsd +552rsd litar ima kod mene u zadruzi:ppozdrav:
Ali ja sam mislio da prskam,pre nicanja,a posle setve.
Umesto totala.
 
Vidim da ima vrsnih poznavaoca herbicida pa da zamolim za savet. Treba mi neki herbicid zemljišni koji NE ŠTETI sirku. Ustvari sejem sirak pa se bojim da mi ga ne uguši muhar. Za širokolisne nema problema.
 
Nazad
Vrh