Herbicidi u kukuruzu

Dobar je stoktonov total za trsku, 12 l/ha , kod mene ce ove godine da radi i prskalica, a negde cu morati i rucno
 
Uzeo sam da radim jednu njivu na kojoj je prošle godine bio zasejan kukuruz ali bez roda jer ga je čičak razbio...planiram sada i ja da posejem kukuruz na nju ponovo i interesuje me da li će se Laudis izboriti sa njim kako treba. Uopšte vaša iskustva sa čičkom u kukuruzu su...?
 
Znam da total moze da unisti trsku, ali se pitam kako da se ona unisti u usevu? Da li trska moze da se suzbije ako se poseje suncokret? Uzeo sam neku njivu pored kanala, bice trske...
 
Ako ti je neko napisao,da za unistavanje trske treba 12lit/ha,onda valjda mozes sam izvuci zakljucak,da je ona jako,jak protivnik u bilo kojoj ratarskoj kulturi.
 
Ne znam nisam nikad imao njivu sa trskom. Mislio sam da ima nesto od novijih stranih herbicida zato pitam...
 
Hvala svima na savetima. Vec je posejan Pionir f73 na tu njivu, tako da na zalost ultra hibridi otpadaju. Jesenas sam kupio tu njivu i ne znam koji me herbarijum ceka ali ono sto sam primetio na ovratinama je strasno puno zubace. Svakako cu kukuruz spartati bar jednom, a ono sto prezivi cu preci pa pocupati (njiva je 1kj pa imam kade :osmeh:)

Dogodine na tu njivu ide soja, tako da cemo se ćerati sa zubacom uz pomoc Kletoksa.
 
Verovatno je pisano o tome dosta puta ali da ne citam sada celu temu jedno pitanje.
Da li sigurno moze da se poprska njiva totalom odma posle setve kukuruza a da pri tome ne osteti klicu kukuruza koja kasnije izadje?
 
Da li je neko koristio fortress (ak materija nikosulfuron) i kakvi su utisci?
U prodavnici su mi rekli da ga proizvodi Stokton (firma iz amerike, koja je poznata po totalnom herbicidu bingo),
ALI u ovom videu kazu da ga proizvodi neka nasa firma Hemiks, a na flasama i dalje pise Stokton :sta: Planirao sam da radim sa njim posto je dosta povoljan , u odnosu na npr talisman, ali sad sam prilicno sam zbunjen, i mirise mi na neko muljanje ?

 
Jedno pitanje,na njivi je prosle godine bila lucerka,koja je pocela da nice,za nju sam spremio Calisto,ali se u nekim delovima gde je lucerka bila redja javlja muhar i ponegde pirevine,pa me interesuje da li neki jeftiniji herbicidi za uskolisne korove (Rimex,Kruz,Talisman...) mogu posluziti ovde ili je potrebno nesto jace poput Equip-a?
 
Za muhar Rimex ce da uradi posao, nema potrebe da placas Equip koji je dosta skuplji. Za pirevinu imas pitanje i odgovor na prethodnoj strani.
 
Nazad
Vrh