Herbicidi u kukuruzu

Dve godine koristim Kruz primenom u 6-7 listu kukuruza i odlično uništava rizomski sirak.
 
Tarot+ Aktivna materija:rimsulfuron+dikamba jednogo. i visegodisnje uskolisne korove +skoro sve jegnogo. ivisegodisnje sirokolisne korove.Jedna od naljbiljih i jeftinijih fabrickih kombinacija u kukuruzudo 5-6 lista.
 
ja prošle godine probaosam sa TRAWELL om ..a ništa

---------- Poruka napisana u 21:19 ---------- Prethodna poruka je at 21:08 ----------

jel neko probao TRAWELL herbicida....
 
Ako se ne varam merlin sadrzi dve aktivne materije jedan je terbutilazon(terbis isto sadrzi) a drugog se ne secam koristio sam pre 4 godine i super odradi posao cak i na divlji sirak iz rizoma ima dejstvo sprecava mu fotosintezu(totalno je izbeli)i zaostane u rastu
Mislim da je druga aktivna materija u merlinu...izoksaflutol 240g/l...+ neki okvašivač... A pravu si Roberte da deluje i na sirak iz rizoma ali to što izbeli list sirka iz rizoma neznači mnogo,pošto je taj sirak kasnije regeneriše...
 
Ako neko koristio na vece povrsine(ja sam na 70ari) "Celebriti plus" neka napise iskustvo.Kod mene na tih 70 ari nije bilo rizomskog sirka ali nije nista vise niklo do kraja vegetacije.Po neka gorusica bila je nikla pre setve nestala je u njivi.
 
Ja sam koristio na 20ha Celebrity plus, i zadovoljan sam. Na rizomski sirak je delovao bolje od Equipa (malo mi zafalilo), a sirokolisne korove je sprzio ve do jednog!
 
Ako neko koristio na vece povrsine(ja sam na 70ari) "Celebriti plus" neka napise iskustvo.Kod mene na tih 70 ari nije bilo rizomskog sirka ali nije nista vise niklo do kraja vegetacije.Po neka gorusica bila je nikla pre setve nestala je u njivi.
Staje to , nisam jos cuo

---------- Poruka napisana u 19:59 ---------- Prethodna poruka je at 19:53 ----------

http://www.agro.basf.rs/agroportal/...onproduct_catalogue/product_details_1431.html
Sta je ovaj Diflufenzopir , prve dve aktivne materije mi se svidjaju sacu jos da uporedim koncentraciju aktivne materije da vidim , umesto tog diflufenzopir ja sam koristio Rimosulfuron za prosirivanje dejstva dikambe i nikosulfurona
 
Cena za kg je bila 72 eura+pdv, doza za hektar je 400 grama. Uz to ide i okvasivac Hasten, njegova cena je mislim 1,9 eura+pdv, ide 1 l/ha. Msm daje cena po ha oko 34 eura, sa okvasivacem
 
Ako znamo da se cela prica kopijama Motivell-a, i Banvell-a moze zavrsiti za 17-18 eura po Ha, onda je skupo! Ali ako uzmemo neke druge kombinacije, npr Motivell+Callisto, ili Equip+Laudis, onda je cena prihvatljiva. Nemam neki razlog zasto ne koristim te jeftine varijante, ali nekako mi BASF, Bayer, Syngenta ulivaju poverenje....
 
Ja eto već dve godine zaredom koristim Kruz, koji nije kineska kopija a ima prihvatljivu cenu, i jako dobro odradi sirak i semenski i rizomski.
 
Jedno pitanje,imam oko 2.5 hektara jesenas razoranog lucerista,posto je lucerka bila prilicno dobra,stara oko 2 godine,ocekujem da moze predstavljati problem,koji bi herbicid bio odgovarajuci za samoniklu lucerku?Equip na primer?
 
Nazad
Vrh