Herbicidi u kukuruzu

Ja sam svojih 15 k.j kukuruza zagrnuo i sad je dobilo kisu...Ostalo mi jos 3 k.j da isprskam,kukuruz je veliki dosta (8-9 list) ali imam poluzivi Sirak iz rizoma i Solarium nigrum-Pomocnicu ...Cekam da uletim sutra,prekosutra uzeo sam Laudis i Rimex pa da ga ispolivam sa time i zavrsavam sa kukuruzom do branja...

Jel ga prskas po redu i spustas dizne nize ili kako se usudjujes da ga prskas Rimexom ako ima do 9 lista.
 
isto i kod mene Talisman - C'ORAK sirak iz rizoma je samo pozuteo i od silnih kisa se oporavio i sad cu da zagrcem kukuruz ,samo cu jos koji dan da sacekam krajnji momenat za ulazak,PEAK je odradio svoje maksimalno nista sirokog lista nemam u njivi tako da teorija o losem racunanju doze herbicida otpada,TALISMAN je katastrofa a na velika usta ga hvale i drze cenu kao toboz on je vec postao BREND ? ? za sta ?prava sramota
 
isto i kod mene Talisman - C'ORAK sirak iz rizoma je samo pozuteo i od silnih kisa se oporavio i sad cu da zagrcem kukuruz ,samo cu jos koji dan da sacekam krajnji momenat za ulazak,PEAK je odradio svoje maksimalno nista sirokog lista nemam u njivi tako da teorija o losem racunanju doze herbicida otpada,TALISMAN je katastrofa a na velika usta ga hvale i drze cenu kao toboz on je vec postao BREND ? ? za sta ?prava sramota

i bez kise ne gine. a ti se sad zali i sta nikom nista
 
Racunaju se samo otvoreni listovi a ne i uvijeni a Rimex do 7 moze a cuo sam od apotekara da ide i do 8 bez problema...Sta mislis da ne zeznem nesto?!
Upravo to da ne zezas krizu. Ja znam da se na kukuruzu broje svi listovi a Rimex ide do najvise 7 lista Rimex ti je isto sto i Tarot (rimsulfuron).
Apotekari ako nisi dobar sa njim uglavnom u ovo vreme kad je prskanje pri kraju a njima ostalo herbicida onda pricaju svasta samo da bi prodali jos od zaliha. Pozz.
 
Dejstvo Laudisa 1l/kj 7 dana nakon prskanja.
Ostalo u prskalici 10l pa smo polili i ovratine. Dejstvo fantasticno.
 
Upravo to da ne zezas krizu. Ja znam da se na kukuruzu broje svi listovi a Rimex ide do najvise 7 lista Rimex ti je isto sto i Tarot (rimsulfuron).
Apotekari ako nisi dobar sa njim uglavnom u ovo vreme kad je prskanje pri kraju a njima ostalo herbicida onda pricaju svasta samo da bi prodali jos od zaliha. Pozz.

Znam,hvala na savetu...Idem 1 litru Laudisa i malu kolicinu Rimexa cisto da dokusuri taj sirak...Spustam dizne i idem u vrste.Pozz
 
Ovo sto se zabelilo,samo je prividno.Sav ce se taj sirak kolko vidim zubaca regenerisati i ozeleneti ponovo....
 
Ja sam i ovako zadovoljan, jer dok se sirak iz rizoma oporavi (sirku iz semena nema oporavka) i krene sa rastom kukuruz ce se kombajnirati, pa sirak nece stici da baci seme. Ima jedan podatak sto nisam napisao, a to je da je pre Laudisa prskano sa Rimexom i Plamenom. Sirak je vec bio bolestan od prvog prskanja, tako da ga je Laudis dokusurio. Najvise je prskano ponovo zbog tatule na koju je slabo delovao Plamen.
 
kod mene se sirak šlogirao prvo od calista a posle sam ga dokusurio sa fokusom:ppozdrav: sada čak i da se sirak oporavi ili krene novi nema šanse da će nadvladati kukuruz jer su se sklopili redovi i sirak je sada kao u sauni :ppozdrav:
 
Puna doza Nikona 1,2 lit/ha je vrlo loše odradila posao.
Posle ovih silnih kiša još više niče sirak.
Još ga je i led pošteno dotukao, pa je sad pod stresom i stoji na 7-8 listu.
Sa čime sad da ga prskam?
 
Moj ti je predlog da prkas samo sa calistom jer sve drugo je rizicno po prinos.On ce da zadrzi te uskolisne neko vreme pa posle 10 dana spartanje i to je to.
 
Prekjuce sam prskao kukuruz kod dede u basti koji ima 11-12 listova ( zaboravili da ga oprskamo na vreme :osmeh: ) sa Callistom 0.25 l/Ha + Equip 2.5 l/Ha + okvasivac. Znam da Callisto nece nista kukuruzu ali me brine Equip. Videcemo dal ce da naskodi kukuruzu i javicu rezultate.
 
U basti?
Pa kolike su vase baste?
1ha?

pa zivi na izlazu iz sela i kuca je zidana na zemlji od 1 KJ + pre par kodina smo kupili komsijsku kucu koja je isto na 1 KJ. Od toga kad se oduzmu dva dvorista i jedna basta ostane otprilike 1.5 kj tako da nisi mnogo pogresio sa procenom :cao:

evo oznacio sam na slici o cemu se radi:

202g07.jpg
 
Puna doza Nikona 1,2 lit/ha je vrlo loše odradila posao.
Posle ovih silnih kiša još više niče sirak.
Još ga je i led pošteno dotukao, pa je sad pod stresom i stoji na 7-8 listu.
Sa čime sad da ga prskam?
O svim tim Nikusulfuronima bar ja znam da sam dosta napisao (negativno) i znam dosta ljudi iz mesta koji su i ranije radili sa Motivelom i uglavnom nisu imali uspeha ali nikad nisu herbicid krivili nego uvek su nasli neke trece uzroke. Sve u svemu Equip mislim da bi bio resenje s tim ako bi mogao i po redu prskati bio bi s dve strane u prednosti. Prvo zbog ustede herbicida jer bi prepolovio dozu u pola a drugo ako ti je kukuruz prilicno visok kad prskas po redu, ( 2 dizne rotacione na svaki red) mogao bi spustiti nize da ne bi prskao kukuruz direktno u glavu.
Kod nas mnogi tako rade pa ne zavise mnogo od toga koliko lista ima kukuruz jer ga prskaju sa strane nize.
 
Svi herbicidi u stresnim uslovima slabije deluju, to sam osetio na svojoj kozi ove godine. Branko, najbolje sacekati ako mozes da se kukuruz i korovi malo oporave, pa prskati kao sto je Peet preporucio. Jer u strensim uslovima u kojima je sada korov, moze da se desi da ti ne uspe, a Equip nije ni malo jeftin kad se primeni u ponoj dozi za sirak iz rizoma. Ako ces da prskas sa strane po redu mozes i sa Rimexom da odradis. Mnogo jeftinije od Equipa, a radi radnju.
 
Nazad
Vrh