Herbicidi u kukuruzu

Mada ipak nije pala kisa, ali samo sto sam krenuo 500-600m od njive krenula da prska kisa. Kako se naoblaciko brzo ja sam mislio bice neki pljusak pa da ne spere hemiju.
 
Bas kako je Olalija napisao, jedne godine je odlicno odradio posao, sledece nista... Ima i boljih herbicida za te pare, inace kod nas 2900 l.
 
Ja sam juče uspeo da isprskam kukuruz sa Talismanom 1,2l/ha i Plamenom 0,75l/ha. Od završetka treće prskalice pa do one kišurine (palo je oko 20l) prošlo je sigurno 4-4,5 sata. A za prve dve još koji sat više. Da li je ovolika kiša sprala te herbicide? Da li ću morati da radim ponovo neko prskanje sa drugim herbicidima?
 
Neces morati ni sa cim. Opusti se i uzivaj do kombajna.

Taj fluroksipir ce mi postati omiljeno sredstvo. Razbucao je divlju kupinu u jednom lesnikaru sto odrzavam. Doza je bila 2l/ha izgorelo kao Sinapis arvenis od Dikambe.:osmeh:
 
Jako dobar herbicid,(bonaka) kod mene u kukuruzu pokupio sve sto je mezotrion i terbutilazin ostavio, poponac se upleo ko paukova mreza ,paprike divlje i palamida se presavila na pola i uvila se ko burgija. Prvi put sam koristio, a mislim da ce ucestvovati u zastiti ubuduce, mozda bi odradio i sam posao, uz pomoc nikosulfurona 0,6l ha sam koristio
 
Monsun aktiv mene je 2016 propustio sav štir,prvi put korišćen i zadnji put.

Poslato sa SNE-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
2l/ha ??? Zar nije popadao kukuruz po zemlji ?

Usev je lesnik. Ne pada ni od 10l/ha totala. Prskam sa prskalicom sa zastitom da ne ide po lesnicima. Nego je njiva izuzetno zapustena, a gazda resio da ocisti. Prskali totalom 6l/ha prezivela "engleska trava" (uskolisna visegodisnja trava, neki gmo cim prezivi total) i kupina. Korekcija bila Bonaca 2l/ha, jer je covek posizio kako bagra prezivi total.
 
Moze savet....oprkan kukuruz 08.05. Cambio 2 lit+ Nikosav 1.25 l po h. Ostalo gorusice,samoniklog suncokreta i ponesto sirka.
Smem li odraditi kakvu korekciju i za sirokolisne i za sirak i kada,koja doza,cega? Kukuruz je u 5 listu
 
Nazad
Vrh