Herbicidi u kukuruzu

@sremac...Bratic slabo resava,uzmi Bonacu,Lodin...

Ja sam prskao sa Dikambom pre ovih kisa,kuruz 4 i tera peti list,ali bilo 2-3 dana toplo,sada bas i ne bi isao s njom,bolje Mezotrion u 2x sa Zeazinom(on prvi put).
 
To i mene muci,kukuruz 4-5 listova i pomalo je zut,a trava krece punom parom. Ne znam kakav je Calaris sto se toga tice...?
E zato sam ja ipak odradio neke njive sa mezotrion, zeazin i 1/2 nikosulfuron kombinacijom (u punom trećem i početak 4 lista) da mi palamida ne preraste. U drugo prskanje ide ostatak nikosulfurona i vrv dikambe.
Jedino na državnoj ne znam šta sve da ubacim. Ono je botanička bašta. Ne bi me iznenadilo da ima i nekih mutiranih billjaka....
 
U sredu sam uradio sa 0.5l intermeca i 1.2l nikosava, sve po ha.
Edit: 0.25l intermeca na ha.
 
Poslednja izmena:
i ja mislim u nedelju da prskam ako bude moglo,naravno a spremio sam dikambu,Adamin mezotrion {neki razredjen ide 1l po ha ,neznam kako se zove} i nikogan pa kako bude
 
Komentarisao sam.
Moja kombinacija je 0.5l dikamba + 0.25 mezotrion + 0.7-0.8l nikosulfuron sve po ha. Za 10-12 dana jos jednom 0.8l/ha nikosulfuron.
 
To meni nije bas jasno. Kazete 1L/ha terbisa sto je 500gr a.m.
A u calarisu 326gr/l njihova preporuka je do 8.lista od 2-2.3l/ha sto izadje preko 700gr/ha

- - - - - - - - - -

Ili mislite na kolicinu a.m.?
 
Nazad
Vrh