Herbicidi u kukuruzu

To si ti njega mrko pogledo pa se odma osusio,ovo nije od fokusa jos nesto je bilo u prskalici:ppozdrav:

Jeste u prvu ostalo jer sam samo nastavio iz obicnog kukuruza u ovaj, koja je to beznacajna doza a posle jos 2 prskalice 650l natoceno isto sve crkava. Jbt ako je od te beznacajne doze neznam sto stavljam na 8kj 1l calista, sipam 0,1l na prskalicu mezotriona i resava sve :ppozdrav:
 
@ dragane i meni deluje nelogicno, jer se isto fokus koristi za sirak u suncokretu:sta: al bilo bi dobro da je tako.
 
Da li je neko imao iskustva sa herbicidima betanal(Desmedifam 160 g/l + fenmedifam 160 g/l) i boss 300(kloipiralid) ?
 
Kakve to veze ima sa kukuruzom? Lontrel moze u kukuruzu ali je skup spram Banvela a rade isto.
 
Sejan 12. maja u ovo:
263yr9f.jpg
[/IMG]
A evo ga danas.
Ima malo neke sitne travice. Da li bi bilo dosta da ga oprskam sa 10 g pika i 1,2 sirana, ili dodati jos malo necega.
4ux5lg.jpg
[/IMG]
 
Moram bar pik staviti. Pik je selektivan dosta, mada i planiram da prskam rano ujutru, mozda i pre svitanja. Milim da mu nece nista biti ni od malo sirana. Mozda samo 1/3 doze da stavim.
 
A ako ima puno rose ujutru ?.Ja isto sutra idem zadnju parcelu da isprskam ,mezotrion 0.2 i prstohvat terbutilazina i nikosulfurona.
 
Ne znam zasto sa tim toliko hvaljenim terbutilazinom ne prskate u singlu pa da vidite njegov rezultat, nego ga pomesate stalno sa nekim herbicidima koji nose i vode ucinak a posle hvalite koliko je on dobar u svemu.
Koristio sam ga i ne vidim apsolutno nista u njemu.
 
Nzm,necu da kazem da je dobar jer sem na crno ,ovako nakon nicanja nisam nikad samo njega koristio,uvek idem minimalno 2-3 a.m odjednom.Ali koliko je jeftin,i da moze do osmog lista cak u kukuruzu bez problema u manjoj dozi ,steta je ne koristiti ga,a itekako da pomaze,samo nzm u kojem %.Na crno ove godine u suncokretu gde sam ga koristio 1.8l/ha ,od sirkolisnih je nikla jedna velika nula,ni jedan jedini sirokolisni.U kukuruzu nakon nicanja sam koristio 2.4D ,i na nekim vecim Dikambu ,pored obe a.m je isao terbutilazin 0.5l/ha,sirokolisni kaput.Dal bi tako isto bilo da nisam dodao njega ?,ne bih znao,ali za 400 dinara bas i ne bih da probam :)).No opet,garant kod nekih na parcelama korovi lako mogu biti rezistentniji na terbutilazin,sve zavisi koliko ste ga koristili,kakve korove imate,to je sigurno.
 
Nazad
Vrh