Herbicidi u kukuruzu

Danas obilazio kukuruze, adengo ne da je odradio poso, nego je *ebo mamu svim mogucim korovima. Repa trune od korijena i vrh joj sprzilo, sitnu travu dovelo do nestanka. Na kukuruzu se ne vidi ni sekunde da je tretiran bilo cime, samo napreduje. Sledece sedmice javili lijepo vrijeme. Pa krecem u prihranu i jednu parcelu laudisom da odradim pa da vidim i njegove moci.
Moram da dodam, ambrozija nije imala nikakve sanse, prva je nestala.
 
I ja da pohvalim Adengo.Moze se videti u kom uzrastu su bili korovi kada su prskani.Nisam do sada primetio da je neka trava prezivela,tj da se zeleni.Slikano juce.
Od jacih korova bilo je najvise palamide,ali i ona polako odumire.




 
Momo, kukuruz je bio zavrsio 4 list i potjero 5.Korovi su ga bili nemal pa presisali, pri medjama pogotovo. Od jedne strane kanal pa divlja repa ubi po njivi. Ima ambrozije, repe, onih borica, kupine i ostale sitnije trave. Odradio sam ga taman pred onu jednu slabiju kisu, dan, dva sjalo i onda kisa svaki dan, mislio sam da nece biti nista. Ali uspjelo je za mene 100%. Adengo je iso pola litra na hektar sa 300 litara vode. 250ml bocice pa sam satreso okruglo. Sad jednu parcelu sa malo ambrozije i repe cu sa laudisom odradit, da vidim kakav je on.

Ovo je slika od nedelje, a prije toga je oprskano 8 - 9dana od prilike, nisam bas siguran.

IMG_0463.jpg
 
Danas naspem u prskalicu pola doze laudisa posto sam vec jednom radio u splitu sad druga tura korova izasla, i citam po internetu da u splitu kad ide max do 6 listova a kukuruz mi ima 8 , skenjah se max bacih pare. Zovem zastitara iz bayera kaze prskaj da ima i 66 listova a ne 8 :)

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Radio sam adengo 0,4l/ha plus 0,5l zeazina,poso odradjen fenomenalno,mada su to njive prve godine u zakupu uglavnom pa sam hteo da odradim jos jedna tretman sa 0,15 skaut i 1l talisman,ali jutros kad obidjoh kukuruz on vec tera deseto pero...Tako da mu sad ostaje samo spartanje i jos jedno 200kg san-a da dodam i to mu je to
 
Pošto je taj Adengo? Vidim da ga ovde svi masovno hvale, pa rekoh da ga uzmem u obzir za sledeću sezonu...
 
Adengo kod mene u apotekama od 11800 do 12000 litra.

Sent from my HTC Desire 620G dual sim using Tapatalk
 
Sve je to lepo ali po meni skupo.Evo kod nas posle Adenga svi rade sirkove i muvare ponovo
Coloseum 0.5l/ha+zeazin1.5l/ha+vesticor1.2l/ha=2800din po hektaru.Njive ciste kao asfalt.
Cornisto 250ml/ha+vesticor1.2l/ha+inex 100ml/ha=3000din po hektaru a cisto kao Terazije pre dana drzavnosti.
Da ne pricam o Cornisto 250ml/ha+rimex 60gr/ha+inex 200ml/ha=3200din po ha a cisto kao bebina guza jer oba herbicida rade i zemljisno.
Sve je stvar izbora pa tako i ovo.
 
Mezotrion je odradio posao samo tako ove godine i velika palamida is dead a sirkovi ,ne svi se i bele.
Ja sam koristio Intermeco + 100 ml inex na 100 l vode.
 
I kod mene isto odradio posteno. Išao chief+rezon i bas lepo uspelo. Sad treba prskati za sirak ali nema ga nigde. A kukuruz u 7 listu. A sve njive sam radio prosle godine sa totalom posle skidanja suncokreta.
 
Nazad
Vrh