Herbicidi u kukuruzu

Cime planirate prskanje na zeleno?

Imam 80ari u kojoj ce biti borba sa kupinom.Ovde sam mislio laudis.

I jos 60ari gde ima svacega pretezno sirka.Ovu planiram monsoon ali vidim da su iskustva razlicita, pa nisam siguran.

Sve je tretirano basar(S-metolahlor)+ rezon(terbutilazin) na crno.

Da li da izkombinujem jos neki herbicid?
 
Poslednja izmena:
Sejacemo kukuruz za oko 10 dana, dali bi smeli tretirati seme Gauchom sada.
Nece smetati klici?
 
Sto ne bi smeo , kako su pre semenske kuce tretirale .
Ostajalo mi je ponekad tretiranog semena i sledece godine nisam primecivao da mu nesto fali.
 
Kupina - Bonaca, Starane, Lodin 0.8l/ha a bolje 1l/ha samo i kuk malo dobije po usima. Sirak nema resenja a da kukuruz ne fasuje. Tacnije doza od 1.25 nikosulfurona je doza koja semenski mali odnese, veci osamuti jako dobro a rizomski tek malo zaustavi. Doza od 2l/ha mnogo bolje uradi ali i prinos kukuruza bude 70-80% tako da sam izaberi.
 
Ja cu sad kad prosusi uraditi merlinom
2012 radio sa Merlinom i naredni usev 2013 mi bila soja koja je od pocetka nicanja se sušila iako nije bila nicim prskana.Simptomi mi bili isti na tri razlicite njive.Dosao sam do zakljucka da se preparat nije spustio u dublje slojeve zbog suše i izorao sam ga na povrsinu.Te 2013 sam prvo prskao soju sa Slavolom u nicanju pa tek posle nedelju dana herbicidima.Uspeo sam da je spasim,ali prinos je bio daleko slabiji od ostalih.

Poslato sa HUAWEI CUN-L01 uz pomoć Tapatoka
 
Da li aktivna materija Terbutilazin (Rezon,Zeazin,Terbis) ako se koristi u kukuruzu posle setve,pre nicanja,može da smeta narednom usevu,konkretno pšenici?
 
Nazad
Vrh