Herbicidi u kukuruzu

Sale 307
hvala za tvoje iskustvo. I meni su sada iz Bayera rekli da je to reakcija kukuruza na hemije i da ce sve biti OK samo da trenutno dok se neoporavi nekoristim nikakvu prihranu
 
Strah te za pšenicu ili....

Pa da uglavnim je to problem, jer je jedan deo pšenice i ječma sejem na kukuruzovište, pa da nerazmišlja.


Inače danas sam pričao sa 2 stručnjaka, jedan iz Bayer-a, a drugi iz Basf-a, obojica su mi rekla da može am. terbutilazim do 8-og, pa čak i 10-og lista, 1 l/ha... Iz Bayera mi je rekao da se po Banatu dosta radi i 1 l/ha Laudisa za samonikli suncokret.
 
Mačvanin , nemislim da je to reakcija na hemiju , šta god oni rekli . Pogledaj cjelokupnu njivu pa pokušaj zaključiti raspored i oblik lošijeg kukuruza i boljeg . Dali to ide po redovima , ili po širini prskalice , ili po zonama zavisno od tipa zemlje ,... Koliki ti je humus i plodnost zemljišta i čime si išao od djubriva , jesi išao u redove sa sijačicom i kojim djubrivom i koliko ?
 
Momo gledao sam i to. Nema pravila u nekom redu tri dobra pa jedan beo pa dva dobra tri bela.... nema pravila... ponavljam i pre prskanja bio je zuckast.... nasao sam da ga i zicar cacka. A sto se tice kondicije zemljista sigurno nije na zavidnom nivou, parcela je od stare zadruge. Isao sam u rano prolece sa 300kg/ha 3x16 pred zatvaranje brazde,i predsetveno 250kg/ha ureje
 
Stajnjaka vjerovatno nije vidjela ? Stajnjak nije toliko bitan u humusno jakim zemljištima , a u slabim , pogotovo izgleda sa ovim novijim hibridima i novim herbicidima čuda pravi.
 
Laudis 1,75l na ha, osmi dan od prskanja samonikli suncokret je zapalio. Da li ce preziveti cicak? Imam neke nove zakupe i tu ima svacega a najvise cicka....
d071cfd261063f3695eac872f8edce11.jpg
6b30c857a1bca6cf2121c80b46f40b0a.jpg
574aa92038cb28f55c78ba72005ba4a1.jpg
3e0cade12011278cabaede1c93289d71.jpg


Послато са SM-J510F уз помоћ Тапатока
 
Juče sam video jedan preparat koji me je baš zainteresovao,DICOPUR TOP 464,kombinacija dikambe+2,4D,može da se prska do 5 lista,1l/ha,cena 1000 din.Mislim da je odlično za parcele gde je uspelo dubinsko i nema puno korova.
 
Nazad
Vrh