Herbicidi u kukuruzu

Uz kise kad tad ce taj obeleli sirak oziveti, pa cim je izasao iz zemlje znaci da daje znakove zivota. Daleko bilo da Merlin ne valja, bas suprotno. Jedan je od najboljih herbicida u kukuruzu posle setve a pre nicanja.
 
Pa vi borbu vodite sa divljim sirkom a ja neznam kako da zaštitim ovaj krmni. Koji god herbicid pogledam uništava sirak.
 
hemiks je firma iz Velike Plane
Tako je, hemiks je iz velike plane, imaju i sajt http://www.hemiks.rs/

Medjutim do zabune (opravdane) je doslo zato sto oni proizvode i prodaju fortres . Takodje stokton (usa) prodaje na nasem trzistu fortres. Tako da imamo 2 fortresa:haha:, malopre sam bio do apoteke i tamo su mi potvrdili da imaju samo stoktonov , a ne ovaj iz velike plane, cena za taj americki je oko 950 din/l, i dali su mi i jednu deklaraciju da je proucim. Verovatno cemo probati na neku njivu , gde bi moglo s nikosulfuronom. Ovaj iz velike plane necemo uzimati.
 
Ne mogu ultra hibridi sa totalom! Mogu sa Fokusom Ultra. Sa totalom mogu GMO, kojih (bar zvanicno) nema na nasem trzistu.
 
Ljudi da li ste vise za kombinaciju ekvip plus laudis ili ekvip plus calisto,u kojim dozama se inace primenjuju po k.jutru i koliko izadju novca ove godine te kombinacije po k.jutru
 
Ljudi da li ste vise za kombinaciju ekvip plus laudis ili ekvip plus calisto,u kojim dozama se inace primenjuju po k.jutru i koliko izadju novca ove godine te kombinacije po k.jutru

Ja cu koristiti ove god. Equip + Callisto. Pakovanje od 10 litara Equipa platio sam 12.500 din. Po ha ide 2-2.5 l sto znaci da po kj ide od 1.2 -1.4 l dakle od 1500 din do 1750 din.
Callisto sam uzeo pakovanje od 0.25 l za 2200 din. Po ha ide 0.25 l sto znaci da po kj ide 0.14 l dakle 1232 din.
E sad ako mi vreme dozvoli najverovatnije cu prskati po redu a to znaci pola ulaganja.
 
Od kad sam preuzeo od oca na neki nacin ovaj zanat (a Bogami vec ima dosta dugo) do prosle god. sam prskao sa Tarotom (ranije sam koristio Titus). Samo u dva navrata sam koristio nesto drugo a to je jedne god. Motivel sa kojim sam bio skroz nezadovoljan i pre dve god. na par parcela Equip. E tad sam video da je zakon za sirak ako se koristi u pravo vreme i po potrebi u split aplikaciji.
A sto se tice Callista kako je izasao koristim ga svake god. i mogu reci da je zakon za sirokolisce.
 
Kukuruz isprskan sa: Acetohlor i Zeazin ( ili tako nesto ) i izadje nesto malo preko 1000 din / kj
acetohlor 1,2 l /kj +zeazin 0,8 l/kj
acetohlor 506 din /l i zeazin 516 din /l ( ili obrnuto )
 
Ako se dobro secam stari merlin je bio pakovano po 100 grama i islo je na 4 kj.Meni je mala kolicina al mozda gresim!
 
Moze li prskanje Totalom posle setve,a pre nicanja,dva dana posto je posejan kukuruz imati negativno dejstvo na kukuruz ako pada kisa par dana posle primene totala?
 
Moze li prskanje Totalom posle setve,a pre nicanja,dva dana posto je posejan kukuruz imati negativno dejstvo na kukuruz ako pada kisa par dana posle primene totala?
Moze se prskati totalom nesmetamu nista posto deluje samo na iznikle zelene delove biljke, ja sam to radio vise puta oko 1.5 - 2 L na kj zavisi od vrsta korova
 
Nazad
Vrh