Herbicidi u kukuruzu

treba da prskam neku njivu sa fokusom ultra, da li je bolje ici u 2 puta po pola doze , ili sacekati da izadju svi korovi pa onda ici sa celom dozom? Prvi put radim sa njim
 
Sreća je što nemam rizomskog sirka po parcelama pa će biti relativno rešen semenski a za sledeću sezonu ide ili Rimex ili nešto treće dok Nikosulfuron izbacujem.
 
Ja sam iso 0.5l dikamba,0.1l mezotriona i 1l terbutilazina,0.5l nikosulfuron i 30g rimsulfuron sve po ha .... Bice slika,al radi poso samo tako...

Послато са TA-1021 уз помоћ Тапатока
 
Dobio po tamburi
0,6 l/ha Maton + 1,1 l /ha Zeazin 08.05.
A danas
d4b57511afc18b9e2e8dfcd463042045.jpg
 
Mislim da je to nedostatak fosfora osim ako nije sortna osobina hibrida da mu je ljubicasta boja normalna pojava.
 
Sreća je što nemam rizomskog sirka po parcelama pa će biti relativno rešen semenski a za sledeću sezonu ide ili Rimex ili nešto treće dok Nikosulfuron izbacujem.

Nece ni Rimex sam nista uraditi, bar je kod mene tako, prosle godine sam isao 30g/ha rimexa, i 0.9l /hanikosulfurona na jednoj parceli, i bilo je extra, zapali ga, ove godine sam tako sve odradio, videcemo kako ce biti..
 
Da li neko zna koja je ovo biljka? Ove je godine svuda ima i pored puta a i kod mene na parcelama blizu sela, vise nego ikad ove godine....Kako je se resiti? Koliko vidim ni u suncokretu ni u kukuruzu nisam nista uspeo, sve se susi sem nje ili treba vremena :/

 
Šta raditi na parcelama gde ima samoniklog suncokreta, a kukuruz je 6,7 - 8 list? Laudis ili nešto drugo?
 
Ja sam isto isao Maton u prvom prskanju i sto zbog vremena samo je stopirao kao suncokret....Sada sam isao sa oko 200ml po kj Terbisa, nisam smeo vise mada su ljudi ovde pisali da moze i do 0.45l ako se ne varam, kukuruz je kao tvoj u listovima
 
Nazad
Vrh