Herbicidi u kukuruzu

Ma redovan kukuruz nije ultra na zalost.Njiva lovackog udruzenja ali jbg godinama sejan kukuruz na kukuruz i ove godine pirevina explodirala u njivi.Spartanje i ako ih nagovorim da ga okopaju nemamo puno 1ha.
 
Imam jedno pitanje pa ako je neko voljan da mi odgovori. Kukuruz je od 6 do 8 lista a ostale su mi neke oaze neisprskane. Tu mi je veliki dalekovod sa one 4 sajle koje ga drze pa je muka prskati oko njega. Da li smem te oaze da isprskam sa Adengom ( to mi je jedino ostalo) i rucnom prskalicom? I da li ispod listova sme da se isprska s tim a da herbicid ne padne na list. Nema to mnogo za 2-3 prskalice od 5l. A od mojih komsija nikome nije ostalo nesto od hemije. Inace se radi o sitnom muharu. Hvala na odgovoru.
 
Ja dodajem jer kisa niotkuda dodje. Danas uspeo 2ha i odem na drugih 2ha pljusak. Kukuruz 8 listova. Idem mezotrion 0.25 i Nikogan 0.5l/ha. Terbis samo ako ima ambrozije 0.5l/ha
 
да ли та комбинација може и у 9 листу

- - - - - - - - - -

никосав ме интересује
 
Evo jedan sirak tinejdzer :haha:

Ovo jedino da se iznese na kraj njive i upali, mislim da nije zabranjeno paljenje. Za ovu njivu kad uzimam hemiju i kad me pitaju u poljoapoteci koliki ti je sirak, ja kazem tako do 9kg :haha:
 
да ли та комбинација може и у 9 листу

- - - - - - - - - -

никосав ме интересује

Zvanicno ne moze. U praksi mora jer se nije stiglo od kise. Ekvip/Nikosav nisam primetio nikakvu razliku u maltretiranju kukuruza iako je Ekvip registrovan za koji list vise.
 
Zvanicno ne moze. U praksi mora jer se nije stiglo od kise. Ekvip/Nikosav nisam primetio nikakvu razliku u maltretiranju kukuruza iako je Ekvip registrovan za koji list vise.
Ako je nikogan ispucan ,a efekat nije zadovoljavajuci, mora tada eqvip? ili moze jos pola doze nikogana? ili rimsulfuron njega, imam kuci. kukuruz 8/9 list
 
Nazad
Vrh