Herbicidi u kukuruzu

Oprskali cale i ja kukuruze pre 3-4 dana,kombinacija je bila Rimsulfuron 100g (Herbicid Sorgum) za uskolisne i Monosan Herbi 500 2l (2.4 D)+ Stock plus 0.5l herbicidi za sirokolisne korove,doza za 1.5 ha. Palamida i bosiljak su slepljeni za zemlju i zute,muvar je zut,sirak zut i pocrveneo,kukuruz je bio 4-5 list.Za sada zadovoljni,kise nije bilo posle prskanja..
Videces od 2.4D koliki ce biti procenat jalovih biljaka pogotovo tih sto je bio 5-ti list

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Imam opet pitanje u vezi "one" zaprljane njive pune sirka,danas sam bio sirak luduje ima 20 cm,kukuruz 4 -5 lista,Moye savet,cime prskati?
 
A sto ovde gde sam ja prsko u petom listu nije ubilo,jos dupla doza.
Znaci probano ,i ni sad nefali nista kokuruzu a prskano 1 maja.
 
Znači ako se prvi put tretiralo nikosulfuronom,npr u našem slučaju 0.8l/kj,sledeći put neka smanjena doza,takodje nikosulfurona, ne može?
 
Popodne oprskao sirak u kukuruzu sa 3 litre equipa na 1,7 ha. Pre toga išao sa cambiom 3 litre i litrom talismana na istu površinu. Širokolisni su pali, ali je sirak malo ošamućen, valjda će ga foramsulfuron dokusuriti.
 
Siniša mislim da bi bilo mnogo ja nikad nisam koristio više od 0.7l po kj Nikosulfurona jesam u stvari Ali GatMotion on odrađuje posao tu nema dileme.Slovenci ga pakuju u Austriji i pod kontrolom je sad ga je malo teže naći ne znam šta je.
 
Maticu mi kod nas prskamo litru na lanac(jutro), pa i tamo gde se duplira bude sve u redu.

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
 
Ne znam za vaš kraj ali ja sam iskusio na svojoj koži 2014 godine.Uprkos tome što je kiša padala svakih 10 dana od prinosa nije bilo ništa na toj parceli a doze su bile u splitu,prvi 0,6l/ha a drugi ful od 1,25l/ha.Sirak kao da je prihranjen a kukuruz dobio bičeve i naravno kao što sam napisao truba prinos.
 
Kaže ćale,piči punu dozu i još malo dodaj... i jbg izašlo 1.4 po ha tj 0.8 po kj,doduše ne na svim njivama,ali solidan deo... Mada i kolega kaže da je znao namiksati 1l po kj i ništa ne fali kukuruzu.
Ostaje da se vidi....
 
Takodje prosle godine 2.3 litre po hektaru u 2 puta.Prvi put oko 3-4 lista, drugi put u 6-7-om,nikosulfuron.Nista kukorici nije falilo,do same zetve sve bilo dobro,nisam primetio falicne biljke.E sad ja ovo ipak ne preporucujem,tj radite na sopstveni rizik ako hocete,mozda sam ja samo imao velike srece ...
 
Nazad
Vrh