Herbicidi u kukuruzu

Na parceli pod kukuruzom koji jos nije sav nikao a ima ga od 2 do 3 lista, da li smem ici sa Colosseumom (dikamba)?
Pitam jer neki kazu da moze ostetiti sav kukuruz koji jos nije nikao!
 
Napolju je hladno a kukuruzi su u limun fazi,svako prskanje po ovakvom vremenu moze da smeta kukuruzu jer je pod stresom a znate sta se desava dalje....
 
Na parceli pod kukuruzom koji jos nije sav nikao a ima ga od 2 do 3 lista, da li smem ici sa Colosseumom (dikamba)?
Pitam jer neki kazu da moze ostetiti sav kukuruz koji jos nije nikao!

Ako imaš kukuruz 2-3 lista , a ima ga koji još nije nikao , preparat koji bi uništio ove kukuruze koji još nisu bi ti povećao prinos . ( u slučaju da je šarolika situacija a ne da ti nisu nikli kukuruzi ponekim zonama)
 
Cekao bi ja ali palamida raste ko luda!
Svi savetnici kazu da cekam! Na toj parceli ako cekam verovatno cu koristiti i Colosseum i Monsoon a mozda i Skaut!
Koloseum je, po mom misljenju, slab za palamidu, tacnije mislim da na nju u opste ne deluje. Monsun je slab odnosno samo je zaustavlja a ne unistava je, a za skaut ne znam. E sad kada sam raddio sa monsunom onda nisacim drugim nisam isao na toj parceli samo ful dozu ili u splitu po 1l koloseum sam kombinovao sa ekvipom i ponegde podavao pik i solidno je bilo...

Послато са GT-I8260 уз помоћ Тапатока
 
Planiram ove godine da prskam sa Monsoon-om(do 1l po jutru u zavisnosti od korova ),međutim na jednoj njivi imam dosta ostrva palamide...

Može li se Monsoonu dodati nešto(Banvel i sl.) da bi uništio i palamidu i u kojim dozama ?
 
Dali je neko koristio Metto (mezitrion 480g/lit) zamena za Calisto i dali mora okvašivač akomu se doda Nikosav.
 
Od svih sam jedino čuo i prskao tarotom. Šta znam, nisam bio zadovoljan. Moguće da nije bio momenat sa prskanje - da je korov bio malo veci pa se teško uništio. Izgleda da mi je i prošle godine to bio problem - sirak malo veći i nikosav ga nije skinuo 100% za razliku od 2014. kad su njive bile čiste kao beton, nigde travke.
 
Ne razumem!!! Aj, detaljnije objasni!

Hoću da kažem da već imaš problem sa nejednakim nicanjem i ako je velika većina u 2-3 lista , prema njima se i ravnaj , ovi koji tek niču nije neka šteta ako i budu oštećeni jer će oni svejedno biti paljetci ili pabirci . To je ako ti recimo fali 10-15% niknutih , ravnomjerno rasporednjenih , najbolje bi bilo da i ne niknu .
 
Danas sam prskao ipak sa Colosseumom ali samo nekih 2 kj.
Tako da od sledece godine ako mi se opet desi nejednako nicanje znacu da li prskati ili ne!
Ne mora znaciti da ce biti pabirci ovi koji sad trebaju nicati jer je u pitanju kompletna jedna strana parcele, pa se nadam da nece biti u senci od onog koji je trenutno u 3 lista!
 
Nazad
Vrh