Herbicidi u kukuruzu

Gledam za Nikosav,na sajtu pise do 8.lista,a na etiketi do 6.
A ja planirao da ga uzmem bas zbog te kasnije primene,a sad nisam pametan. Sta vi kazete?
 
Neznam za Laudis , ali znam da će je mezotrion plus terbutilazin spržiti da ostanu samo dugmići. Dikamba će ju deformisati i zaustaviti da neće nikakvu štetu moći napraiti ali je neće uništiti-
Dakle, moguca pusiona!:osmeh:
Koriscen je Adengo i Dikamba do sad. Sledi Laudis.
Terbis i Skaut nije nikako resio ambroziju pre 2 god. nacicu slike, ali tek veceras, sad idem u setvi soje.
 
Dakle, moguca pusiona!:osmeh:
Koriscen je Adengo i Dikamba do sad. Sledi Laudis.
Terbis i Skaut nije nikako resio ambroziju pre 2 god. nacicu slike, ali tek veceras, sad idem u setvi soje.
Skida Laudis ambroziju lagano kolika god da je. Ja vec godinama samo sa njim radim kukuruz posle nicanja, Laudisu najvise hoce da promakne poveci cicak pozuti mu lisce gde je pala tecnost i uvene ali biljka se posle regenerise i nastavi normalno, najbolje radi sa manjom kolicinom vode po hektaru (150-200l/ha)
a1498ab9a75fb81c92bdd79686316dca.jpg
035f828007b395dcf3d3194959f98fb1.jpg
 
U pitanju je jedna samo parcela od 2 kj gde je invazija ambrozije i samoniklog suncokreta. Prvi put sam koristio sad Adengo i nikad vise. Mislio sam da ce resiti ambroziju a ona u medju vremenu nikla.
Postavljacu pitanje jos jednom jer nisam dobio odgovor, da li ce Laudis sigurno resiti ambroziju ako je visine 5-10 cm?

Ista stvar i kod mene sa adengom a laudis rjesava ambrozije od 20 cm bez problema nemoj samo sparat na dozi
 
Ja i jesam razmišljao o Piku ali puna doza a kasnije ako treba onda Monsun jer od korova imam samo čičak i suncokret za sada.
 
Ima li ko ideju cime oprskati samoniklu detelinu u kukuruzu?

Bila nikla i pre setve, posejano , oprskano totalom sa 3L /kj proslo vec 7-8 dana jos ne vidim da se pocinje susiti a kukuruz nikao.

Hoce li je laudis ili monsun pocistiti?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Ima li ko ideju cime oprskati samoniklu detelinu u kukuruzu?

Bila nikla i pre setve, posejano , oprskano totalom sa 3L /kj proslo vec 7-8 dana jos ne vidim da se pocinje susiti a kukuruz nikao.

Hoce li je laudis ili monsun pocistiti?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
Osusice je total za jos 5-6dana,nemoj bacati pare dzaba

Послато са TA-1021 уз помоћ Тапатока
 
Kukuruz mi je u 2-3 listu. Imam dosta poponca imalo je poveci. Sta njega najbolje skida? Ima i ostalih trava ( i uskolisnih i sirokolisnih ali mnogo u manjoj meri) a ima neka trava koja se vreza a kod nas je zovu krmecusa. Hteo bih da ih prskam (ako vreme dozvoli) kad bude do 5 lista ali me imteresuje koja kombinacija moze sve ovo dobro da resi. I da ne treba naknadni tretman. Ako ima i kombinacija sa vise preparata moze i to. Da jedna drugu dopunjuje. Sirka iz rizoma nemam osim muhari. Hvala na savetu.
 
Ima li ko ideju cime oprskati samoniklu detelinu u kukuruzu?

Bila nikla i pre setve, posejano , oprskano totalom sa 3L /kj proslo vec 7-8 dana jos ne vidim da se pocinje susiti a kukuruz nikao.

Hoce li je laudis ili monsun pocistiti?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Ja sam moju oprskao totalom proslog avgusta i bila pozutela al sad opet izasla kao da joj nista nije.probacu sa Matonom tako kaze zastitar.
 
Nazad
Vrh