Herbicidi u kukuruzu

Mora se sacekati da prodje najavljeno zahladjenje,ja mislio prskati sutra nesto ali kukuruzi nisu bas srecni posle ovih silnih pljuskova malo su zuckasti,nemaju lepu zelenu boju,zemlja je prezasicena vodom,negde i stoja voda u njivama.Sto se mene tice nek pada gde treba,kod nas za ovaj mesec je dosta.
 
Kod mene Pioneer žut bez obzira na pred usev.Doduše ovde gde sam bio u obilasku skoro da leži voda u njivama a koretina udarila s' dva prsta.
 
Dali ce na ovako malo rizomskom sirku odraditi total nesto, i mislim da nema smisla ici preko 1,5l/kj.
Sutra zajutra mi je zadnji rok jel je kukuruz na santimetar da izadje.
TXEqML4.jpg

AAriBoZ.jpg
 
Dragane, ja sam prošle godine išao da oprskam sirak tako, i bilo ga je znatno više nego na ovim slikama, kukuruz samo što nije izašao. To što je niklo od sirka je nekih 5% od onoga što je u maju krenulo iz zemlje. Znači taj prvi što je već bio nikao je crko, ali ništa revolucionarno nisam uradio, većina sirka tek treba da nikne. I pitanje je koja doza totala bi bila dovoljna jer tu nema puno lisne mase, a mislim da se radi o rizomskom sirku.

Po meni, ovaj tretman je nerentabilan da ne kažem bačen otrov badava. Ideja je, da se ide sa drugom kulturom u takvim njivama, ili sa ultra hibridima. Majska setva zarad suzbijanja sirka mislim da ne vredi truda i žrtve. A ovako se završilo prošle godine kod mene- mislio sam da ću se provući nekako (znao sam da imam dosta sirka u kukuruzu), ali nisam uspeo sa zaštitom u kukuruzu, imao sam prljave njive ujesen, iskreno. Meni najodvratniji korov.
 
Uradio pre kiše s*metolahlor 1 l/ha + terbutilazin 1 l/ha i njiva je čista. Jedino je divlja kupina ostala. Nju ću udariti dikambom.
 
Dragane što reče kolega Sale i da dodam taj sirak je u šoku zbog hladnoće (mislim da se isključio) i pitanje je koliko će hemije uopšte usvojiti.
 
Mislio sam i ja da tu nema leba od prskanja al ajd. Obisao veceras kad ono nice kukuruz polako jbg. Setva 25.04
6Yq3MKR.jpg


- - - - - - - - - -

Nisam ovde ocekivao rizom, bice sranja.
 
Petre, radio sam je jedne godine sa fluroksipirom u ledjnoj prskalici neku momacku dozu i dobila je po tamburi kao i kukuruz koji je zahvatilo.
 
Čitam ovo o roditeljima i deci i mislim se, da li da se uključim u diskusiju ili ne, ipak nisam.
 
Parcela prskana Adengom pre nekih 10 dana.
Ucinak, procenite sami!
Po meni sva ta ambrozija koja se pomalo zuti ce da ozivi za par dana. Mislim da je i porasla od prskanja do sad.
e84d91dfb1878914a71def648aa62b7d.jpg

faaf19c11c635522c6102413d2dcf423.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Citam nesto pa mi nije bas najjasnije,pise da nikosav moze do 8og lista kukuruza a tipa talisman do 6og lista kukuruza, u cemu je razlika u preparatima ?
 
Kazu ovde na forumu, a verujem da je tako, da divlju kupinu samo Fluroksipir moze unistiti.

Ta divlja kupina je mnogo jaka. Ja je na nekim njivama prskao I sa litar Lodina u zitu, po posle tanjiranje strnjista opet nikne, ja je oprskam ponovo sa litar lodina, svaka izgori, nista ne ostaneme od nje. I evo je u kukuruzu ponovo.
Imam takve 3-4 ne mogu da je unistim.
 
Evo iskustva jos jednog. Danas sam prskao soju gde je lane bio kukuruz tretiran sa Bonacom. Bio sam ubedjen da sam se resio divlje kupine medjutim ima je ponovo. Daleko daleko manje. Mozda 10% od lane. Kad iscupam prekine se sto znaci da je rizomska da nije nikla iz neke zalihe semena. Doza je bila 0.8l/ha. Mislim da treba 1l/ha da je me bi bilo uopste sad.

P. S. + 0.25l/ha mezatriona + lepak 0.2%.Yr
 
Siniša da li si u osnovnu išao možda u Sveti Sava (25.maj)?
U Šandor? Ne. Jesam se rodio i kratko živeo u gradu (Prozivka) ali sam seosko dete. Srednja MEŠC. Što? Misliš da se poznajemo? Ne verujem.
Čika Aco, nemojmo opet.... nema kraja.
Da ne bude skroz off. Bili danas da vidimo kukuruzen i kanda im malo hladno. Sačekaćemo još malo, sa većinom njiva.
 
Ма нема од те земљишне хемије ништа,по мени је то само бачен новац
 
Nazad
Vrh