Herbicidi u kukuruzu

Prskaš kao kukuruz, slobodno. Nikakve posledice neće ostaviti na travu.
 
Ne bih baš rekao da može do šestog lista jer te u toj kombinaciji motikan (dikamba) jer ograničavajući faktor pa možeš samo do razvijenog petog lista.
 
Ja sam kupio protivel wg, estet2.4D na bazi estera, i terbutilazin,sada je kukuruz u trecem listu, malo se plasim dok mognem u njive kanda ce prerasti stadijum do kada se moze bezbedno prskati sa 2.4d.jedino ako je tacno da 2.4d na bazi estera, moze jedan list vise bezbedno prskatinaspram onih na bazi sircetne kiseline, ako ne ,ostace za dogodinu, a kupuje se peak75wg.
 
Koji je najefikasniji herbicid protiv palamide. Imam propalu psenicu na kojoj ima mnogo palamide, planiram da je uzorem, pa da posejem kukuruz ranijih grupa zrenja, pa mi treba odgovarajuci herbicid protiv palamide, a i sirka,muhara (herbicid posle setve, a pre nicanja), i da cena bude pristupacna....
 
Od svega toga, jedino muhare možeš kontrolisati sa prskanjem posle setve a pre nicanja. Ovo sve ostalo ide sa preparatima posle nicanja useva.
 
Ja cu ici dve kombinacije:
1.dikamba(plamen)0.5l/ha+nikosulfuron 0.6l/ha gde je kukuruz do pocetka 5 lista.
2.mezotrion 0.2l/ha+nikosulfuron 0.6l/ha gde je kukuruz u vidljivom petom listu i veci.
Kroz sedam do deset dana ce se ici razlika nikosulfurona od 0.7l/ha ili ako bude jaca zakorovljenost sa punom dozom rimsulfurona.
Moja iskustva sa ovim su dobra i nije skupo.
 
Ja cu ici dve kombinacije:
1.dikamba(plamen)0.5l/ha+nikosulfuron 0.6l/ha gde je kukuruz do pocetka 5 lista.
2.mezotrion 0.2l/ha+nikosulfuron 0.6l/ha gde je kukuruz u vidljivom petom listu i veci.
Kroz sedam do deset dana ce se ici razlika nikosulfurona od 0.7l/ha ili ako bude jaca zakorovljenost sa punom dozom rimsulfurona.
Moja iskustva sa ovim su dobra i nije skupo.
Nije valjda da ces koristiti hormonalce,ti rece da nanose stetu kukuruzu?
 
Ako se do petog lista pojave svi korovi na parcelama,onda kombinacija Nikosulfuron 1.5 l/ha+Dikamba 0.7 l\ha+Mezotrion 0.25 l\ha,ako bude ptrebe u zavisnosti od dinamike nicanja korova,razdvojen tretman,tj,Mezotion u fazi 7-8 lista...
 
Arsenal naoruzanja sa kojim cu dejstvovati u kukuruzu i soji. Fali jos Fusilade da bi slika bila kompletna.

ncbjpe.jpg
 
Imam jednu novu parcelu na kojoj se pojavila kudelja (divlja konoplja), a ne nadjem nista konkretno koji herbicid deluje na nju. Kukuruz se nalazi u 4, ponegde 5 lista! Ako neko zna cime mogu da prskam, bio bi zahvalan da mi napise. Na granici sam da idem dikambom, a ne znam da li bi calisto, laudis illi monsun delovali na navedeni korov?
 
Nazad
Vrh