Herbicidi u kukuruzu

Šta bi ste preporučili za uništavanje Abutilona? Čime ići u prvom prskanju pre nicanja,a čime u drugom? Pored Abutilona,tu su naravno i drugi korovi,ali oni će se lako rešiti. Sledeći usev će biti pšenica.
 
Po meni Adengo se najbolje pokazao i čekati do 3 lista i onda prskati. Njiva čista, kukuruz ide sam bez toga da ga trava ometa i uzima mu hranu i vodu. Posle kad sklopi redove trava tu nema šta da traži.
 
Šta bi ste preporučili za uništavanje Abutilona? Čime ići u prvom prskanju pre nicanja,a čime u drugom? Pored Abutilona,tu su naravno i drugi korovi,ali oni će se lako rešiti. Sledeći usev će biti pšenica.

Abutilon unistava bilo koji herbicid za sirokilist u kukuruzu.

@Dulka Arpad
Mezotrion ima itekako zemljisno dejstvo. Isao sa pola sa njim pola sa Laudisom. Gde je laudis radjen tu je bilo kereceg grozdja (solanum nigrum) u kombajniranju koliko hoces.
 
Treba voditi računa o plodoredu prilikom upotrebe Mezotriona jer ima ograničenje u plodoredu zbog zemljišnog dejstva.
 
Secernu repu, cveklu, papriku, kupus i sve sirokolisno ne sme se sejati. Soju sam sejao posle mezotriona i primetio sam da manje korova nice naredne godine nego gde je Laudis.
 
Pise da se u prolece nakon dubokog oranja mogu sejati soja i suncokret. Videcemo ovog proleca u suncokretu da li ce biti nekih problema
 
Imao sam secernu repu na parceli 2018 a 2016 je oprskana jedna polovina sa 0.35l kalista a druga polovina je uradjena sa 0.25l/ha. 2017 je takodje bio kukuruz prskan samo sa Laudisom 2x1l/ha. 2018 tacno se ocrtalo gde je calisto bio 0.25 a gde 0.35l. Da je prolece 2018 bilo kisovitije verovatno se ne bi poznalo. Kada su pocele kise u maju izjednacilo se sve. Prinos je bio nijansu manji na predoziranom delu. Nismo merlili ali po bunkerima Holmera bilo je male razlike. Zanimljivo da kukuruz uopste nije osetio tih 0.35l/ha. Imam utisak da sa mezotrionom mozes kao i Laudisom bilo koju dozu bilo koji uzrast.
 
Tatula da nije ipak to bila? Meni je 2011 ostala tatula posle ove kombinacije. Posle toga sam Laudis poceo primenjivati, a kada su kopije kalista dosle na 10-12e po hektaru i to sam prihvatio. Bonacu takodje koristim na novim njivama. Strava herbicid za divlju kupinu.
 
Sta vam se pokazalo najbolje za sirak u kukuruzu? Razmisljam da za ovu godinu rokam sa nekim rimsulfuronom+ ekvip ili laudis? Ne znam da ji je dozvoljeno mesanje? Za sirokolisno idem mezotrion+terbutilazin.
 
Nazad
Vrh