Herbicidi u kukuruzu

Iliti solanum nigrum. Znam prijatelju ali sam napisao zbog palamide što je Topalović napisao. A kereće grožđe nemam u njivama ak' na to misliš.
 
@bojcetic koji je po tebi pravi momenat za koriscene Matona? Na deklaraciji pise od 3-5 lista....ovde pisu neki iskljucivo do 3. lista...ja ga licno koristim kad kukuruz ima 3-4 lista...i to 250ml po kj + ostali herbicidi.
 
Do koliko lista moze Cambio da se koristi ?? Ocev prijatelj bi prskao sa njim ali ga strah da mu ne preraste do vikenda jer je trenutno blato a sutra slavi
 
Jel prskao neko sa majsterom u 7 ili 8 peru? Predvidjen je po preporuci do 6tog pera. Promoter bayer-a mi rece da su prskali ljudi i u sedmom i osmom, i da je bilo sve ok, ali je vise za to da se drzim preporuke po uputstvu.
Mnogo mi je nejednako nicanje. Od 0 do 6 pera, pa bih sacekao jos malo.
 
U 1lit dikambe ima 577 grama aktivne materije a u 1 lit kambia 90 grama dikambe i 320grama bentazora e sad dikambe ide 0,7lit (403 grama) po ha a kambia ako se dobro sećam 2-2,5lit (225 grama) po ha.Kambio može do 5-6 lista (tako kaže neko iskustvo a slažu se i zaštitari) a na flaši piše (bar je pisalo) 3-4 lista kukuruza, ipak je kambio manje zlo ali no.

Ja sam danas uslužno prskao čoveku sa 0,7lit nikosava + 0,3lit dikamba (koloseum) + 0,5lit zeazina (terbutilazin) po kj u razvijenom 6-om listu kukuruza pa će vidimo.
 
pa sta da radim sa sirkom? ima li bilo cim drugim da se prska? ili spartanje ipak? inace kukuruz je 6. list, sa nikosavom prskano na trecem, osamutio ga al ga nece ubiti
pitam za savet, nisam najiskusniji sa herbicidima.
 
Trebao si u trećem da ga udariš sa 0,4lit pa u 6-7 listu sa 0,6lit po kj.Vidi sa zaštitarima šta oni kažu da se proba sa pola doze ekvipom ali su neke posledice neminvne.
 
Kad imaš sirka onda udaraš odma sa equipom nema tu šta da se premišljaš i mudruješ,sad da li odjednom ili u dvaput procena zavisi od stanja na parceli.
 
I ja planiram nakon 1l nikosulfurona da ide pola doze Equipa na 2,5ha gde je nesto losije odradio posao ovaj prvi. Pa ako bude nekih posledica verujem da ce biti manje nego da ostavim ovaj sirak.
 
Nazad
Vrh