Herbicidi u kukuruzu

Jel prskao neko iznikle kukuruze sa terbisom i montom....znam da su zemljisni al mi je jedan u poljoapoteci spomenu da mogu do 3 lista...ta kombinacija nije pretjerano skupa
 
Bice probat taj cuveni adengo il sacekat kao i dosada pa oplest sa motivelom.....Desilo mi se par puta da sacekam sa motivelom,ono se okisa pa rastu kukuruzi a iskrlja i trava,motivel podbaci pa poslije moram ic sa laudisom pa me to izade samo tako
 
Gledam psenice ove godine kod drugih ljudi posejane na kukuruzu. I znam da su svi radili sa adengom prosle godine. Ono je katastrofa. Da je to jedna njiva pa hajde gresim. Ali bas na mnogim.njivama je tako.

Nada poslednja umire.

A sta je sa tim psenicama? Ja vec dve godine radim tako i nisam primetio da nesto ne valja.
 
Hteo bih da ga isprskam sa 2.4d,jer ima dosta siroke trave,a bojim se da ce mi se za dikambu trava oteti.
Jel u 3-cem listu?
fc8f1c415583543936d0b32c21c29145.jpg
 
Moze li se prskati kukuruz sa am fluroksipir u 6 listu, bez ostecenja useva, nisam nikad koristio ovu am?
Prskao lane sa dikalmbom(plamen) i nisam bas zadovoljan kako je delovao, suvise sporo

Neki kukuruzi ce mi prerasti za prskanje sa 2,4d, pa razmisljam sta bi jos moglo da se koristi u ovom slucaju osim mezotriona
 
Moze li se prskati kukuruz sa am fluroksipir u 6 listu, bez ostecenja useva, nisam nikad koristio ovu am?Prskao lane sa dikalmbom(plamen) i nisam bas zadovoljan kako je delovao, suvise sporoNeki kukuruzi ce mi prerasti za prskanje sa 2,4d, pa razmisljam sta bi jos moglo da se koristi u ovom slucaju osim mezotriona
Ubaci ti uz dikambu i malo terbutilazina pa da vidis efekat.Recimo probaj na njivi u 4 listu kukuruza 0.6l/ha dikambe i 1-1.2lit /ha terbutilazina.Ima da nema nista od sirokolisnih.Za mezotrione je rano i glupo ih je sad izkoristiti.
 
Nazad
Vrh