Herbicidi u kukuruzu

Odradjeno je i kod mene sa pola doze, druga polovina je trebala u petak da ide, medjutim usled dogadjaja i padavina nije moglo da se poradi. Drzi i pola doze monsuna korove, ali ne moze da ih dotuce.
 
Laudis ce da radi ako procenim da ima korova u broju gde spartac + 2 nadnice po jutru ne mogu da zadovoljavajuce urade posao.:ppozdrav:

Calisto izbegavam jer ne znam sta cu sejati dogodine.

A pirevina sa nikosulforunom u dozi 1l/kj se doobro zaustavi. Ako na to dodas i laudis dejstvo je jos bolje, ali cena aakve kombinacije prelazi 50e po ha. Naravno i svesno ces smanjiti prinos kukuruza sa ovim koktelom.
 
Jel sme na jesen da se seje psenica na njivw koje su prskane Calistom ?
Ukoliko dođe do preoravanja ili prevremenog skidanja useva nakon primena herbicida Callisto 50 WG, odmah se može sejati samo kukuruz. U jesen iste godine mogu se sejati strna žita bez ograničenja i uljana repice uz prethodno duboko oranje.
 
Ja sam koristio nesto proslogodisnjeg Callista i Equip a kao zamenu za Callisto uzeo sam Skaut sa kojim sam isto zadovaljan time sto radi!
Ja sam prskao sa MEZATRON-om i što je bilo niklo korova zbrisao je odlično čako i bocu visine 30cm sa dozom 200ml/ha
ali je izostalo zemljišno delovanje,počeo je nov korov da niče što sa callistom nije bio slučaj
 
Samo sam na jednoj parceli koristio punu dozu Skauta od 0.14 l/kj i zadovoljan sam. Uglavnom je dominirao samonikli suncokret i cicak. Na ostalim parcelama koristio sam pola doze Skauta 0.07 l/kj i takodje je sprzio sirokolisne korove, s tim da ove parcele su bile dosta ciste, a i korovi velicine do 3 cm. Mislim da nema potrebe za drugu aplikaciju. Kukuruz je spartan.
Vec vise godina prskam sa Callistom ali kad je kukuruz oko 5 lista pa posle nekih 12 dana sledi spartanje i ako mi verujes nikad nisam gledao dali niknu opet neki novi korovi.
 
Drugari, jel moze neko da mi kaze sta mogu da radim sa njivom gde sadimo kukuruz zajedno sa pasuljom, i tikvama, ima i krompira u nekom delu, pretpostavljam da zbog pasulja i tikvi nemoze da se prska, ali mozda moze nesto da se uradi nakon berbe a pre setve, dal pre oranja ili posle, ili posle "setvospremanja". Naime problem je u tome sto ima puno sevara po njivi (tu je nekad prolazila nisava) i cak i kad se izore on iz dubine izlazi, cak iz skroz suvog rizoma on pusti dalje... pored toga ima i dosta divlje kupine, i onog velikog cicka, veliki cicak, raste visoko i do preko metar a "plod" je kao palac veliki i kad te ubode oce krv da pusti :) Ako neko ima neko resenje neka kaze, jer evo posle dve godine samo ih ima sve vise i vise. Hvala unapred, ja se izvinjavam ako dosadjujem ali nikad dosad nisam prskao sa herbicidima, tako da mi treba pomoc, ubi me ta motika :)

Jel moze neko da mi pomogne sa ovim mojim problemom? Ja shvatam da sam ja sitna riba za vas :) al ajde...
 
Axa, a ako imam samo pasulj zasadjen na jednom mestu, postoji preparat koji mu ne skodi? Ja sam mislio mozda ujesen kad se izore, ili u prolece da moze necim da se isprska i da nece biti trave cele godine... Dali postoji i koji herbicid za bastu sa povrcem, krompir, luk, itd...
 
Može. Čak sam negde i čitao da je dobro selektivan prema kukuruzu pa nije problem čak do i preko osmog lista al ne bih se sad usudio da nekome to predložim. Da je registrovan za kukuruz, jeste. Za pasulj ne znam.
 
Axa, a ako imam samo pasulj zasadjen na jednom mestu, postoji preparat koji mu ne skodi? Ja sam mislio mozda ujesen kad se izore, ili u prolece da moze necim da se isprska i da nece biti trave cele godine... Dali postoji i koji herbicid za bastu sa povrcem, krompir, luk, itd...

Sevar samo totalom, a to znaci neka strnina pa posle zetve prskanje. Divlja kupina ista prica s tim da je u cistom kukuruzu mozes prskati.
 
Nazad
Vrh