Herbicidi u kukuruzu

Pre 2 god. prvi put koristio sam terbutilazin bas zbog te ambrozije u kombinaciji sa Mezotrionom. Kukuruz 3-4 lista ambrozija manja, izgorela ona najmanja koja je tek nikla, ostala pozutela i nakon kratkog vremena ko da nije bila prskana.
Ove godine Adengo u 3 listu pa posle u 5 listu kukuruza Dikamba, ocistio ko iz sale sve sirokolisne. Bio je spreman i Laudis ali vise nije bilo potrebe.
Mezotrion je zakon, osim za ambroziju, dok terbutilazinu ne vidim ulogu.
 
1.2l chif plus 1.2l nikogan po ha u jednom prohodu. Rezultat sprzena zemlja. Ubijeni i sirokolisni i svi uskolisni i samonikli suncokret.
 
To je tacno. Ove godine Equip ne radi bas najbolje. Ne znam sta se desava, ali zalio mi se jedan drug da i kod njega nije delovao. Imao je sirak iz semena i rizoma i nista. Prosle godine kod mene je pokidao sve sto nije kukuruz pa i sirak iz rizoma. Radio sam neke parcele i sa Laudisom i prezadovoljan sam, skidam kapu.
 
Korekciju smo radili sa eqvipom, posto nikogan i skaut ostavili sirak, nisam zadovoljan uopste sa ucinkom posle 11dana sirak malo dobio zutu boju i nista.Posto smo flekovali vidi se koliko je kukuruz nizi od onog di smo samo prolazili bez prskanja. Znaci na kukuruz deluje fino.
Interesantno,pored ima repu komsija pa sam ostavio 3reda neoprskan kukuruz, e tu se tek vidi koliko deluju negativno herbicidi na rast. Ta tri reda nisu dobili nikakvu hemiju pa su za nekih 30cm vislji od ovih prskanih. oni su okopani u komsijinoj reziji.
Ima i takvih korektnih gazda, ali sve ih je manje. To je jos stara skola, gde se jos postovala zadata rec, i cuvao se obraz
 
Komšija vam je okopao 3 vrste kukuruza da ne bi rizikovali nanošenje hemije na repu? Ovo je i za poštovanje i za čuđenje u isto vreme.

Sent from my E5603 using Tapatalk
 
Meni je jedan komšija koji je posejao mladu detelinu rekao da neprskam dva reda do njega a on će ta dva reda srediti da budu čisti...

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
meni pola metra mlade deteline zaoru a ne da paze kad prskaju, a ja sebi uvek pravim problem zato sto bezim od medje dok prskam...
 
Ma idem do medje samo malo spustim prskalicu i to je to, nikad nisam prebacio.

- - - - - - - - - -

Ma idem do medje samo malo spustim prskalicu i to je to. Nikad nisam prebacio.
 
Komšija vam je okopao 3 vrste kukuruza da ne bi rizikovali nanošenje hemije na repu? Ovo je i za poštovanje i za čuđenje u isto vreme.

Sent from my E5603 using Tapatalk
Da bas tako, velika je to firma i organizator proizvodnje .
Secerna repa samo da pomirisi mezotrion, dikambu, gotova je,a inace ogled ce biti, koje kakvih specija
 
Sta najbolje nosi cicak u kukuruzu ?
Treba mi za par litara da napravim u ledjni spric pa flekujem jednu njivu rucno, imam Matona a ne znam sta uzeti a da nije skupo ?
 
Nazad
Vrh