Herbicidi u kukuruzu

ivanm je napisao(la):
Ta pirevina koja je nikla je verovatno nikla iz semena, ali ne nju će delovatiMOTIVELL ili slični. Pričam iz ličnog uskustva.

Mozda se ne razumemo kod nas se zove pirevina ... a strucno zubaca,i ona je mahom iz rizoma,.
 
Do koliko listova kukuruza ste išli sa Motivelom(Protivel,siran) a da nije bilo oštećenja na kukuruzu?Vidim da u uputstvima piše do 6 lista ,a danas mi kaže drugar na poslu da je radio i sa osam listova i nije bilo oštećenja na kukuruzu?
Isto me interesuje i za Rimex(tarot).....
 
diklofen je napisao(la):
Do koliko listova kukuruza ste išli sa Motivelom(Protivel,siran) a da nije bilo oštećenja na kukuruzu?Vidim da u uputstvima piše do 6 lista ,a danas mi kaže drugar na poslu da je radio i sa osam listova i nije bilo oštećenja na kukuruzu?
Isto me interesuje i za Rimex(tarot).....
kako zna da nije bilo ostecenja?Dal mu je rod bio isti i na prskanom u "roku".Neverujem da su hemiske kompanije to onako od oka napisale
 
B-Eli je napisao(la):
ivanm je napisao(la):
Ta pirevina koja je nikla je verovatno nikla iz semena, ali ne nju će delovatiMOTIVELL ili slični. Pričam iz ličnog uskustva.

Mozda se ne razumemo kod nas se zove pirevina ... a strucno zubaca,i ona je mahom iz rizoma,.
Pirevina i Zubača su dva sasvim različita korova-čak ni ne liče :ppozdrav: :ppozdrav:
 
sasa22 je napisao(la):
diklofen je napisao(la):
Do koliko listova kukuruza ste išli sa Motivelom(Protivel,siran) a da nije bilo oštećenja na kukuruzu?Vidim da u uputstvima piše do 6 lista ,a danas mi kaže drugar na poslu da je radio i sa osam listova i nije bilo oštećenja na kukuruzu?
Isto me interesuje i za Rimex(tarot).....
kako zna da nije bilo ostecenja?Dal mu je rod bio isti i na prskanom u "roku".Neverujem da su hemiske kompanije to onako od oka napisale

Lično sam isprobao Motivel na kukuruzu sa 8 listova, na jednoj parceli.
Rod je bio približan kao i na pracelama koje nisam morao da prskam od uslolisnih korova.
proizvođač uvek daje veliku toleranciju.
 
Ja danas bio u njivi pogledao kukuruz, lepo izgleda u fazi 4 lista, korova gotovo da i nema, ima samo po neki tek iznikao ali ga Merlin pritegao pa sav zut i bled, pa sada da pitam vas iskusnije u ratarstvu, sa kojim herbicidom d aidem kasnije, to ce najverovatnije biti 6-8 listova, ja razmisljam o Laudisu, kazu da je u nemackoj reistrovan do 10 lista kukuruza, kako utice na prinos u kasnijim fazama preko 6 lista i sl. ili mozda neki drugi preparat, vecinom imam sirokolisne korove reicmo 80% ako ne i vise.
 
Licno sam prskao pre 3 godine sa Calistom kada je kukuruz bio u fazi od 6-8 listova, ako ne i vise i mogu ti reci da od tad ga ne menjam.Po meni najbolji herbicid u kukuruzu za sirokolisne korove.0.14 l calisto + 0.6 l At plus na k.j.
 
Ja sam uzeo Nikon, a kažu da treba da se prska dok je kukuruz do 6 listova? Šta će biti ako neki bude i veći dok se osuši zemlja, da može da se udje u njivu?
 
giugia je napisao(la):
Licno sam prskao pre 3 godine sa Calistom kada je kukuruz bio u fazi od 6-8 listova, ako ne i vise i mogu ti reci da od tad ga ne menjam.Po meni najbolji herbicid u kukuruzu za sirokolisne korove.0.14 l calisto + 0.6 l At plus na k.j.
Ti ubi korove sa okvasivačem. :sta:
 
AT + ide 0,5% na kolicinu vode, sto na pr . znaci da ga treba 0,75 Lit. na 150 Lit. vode. Ipak je herbicid glavni ubica korova.
 
Ja idem sa 120 lit.vode po k.j. Ako ide 0.5 % okvasivača At plus na količinu vode ne vidim zasto je to puno.Maksimalna doza za calisto je 0.24 l na hektar.
 
Mala šala,ovo kažem zato što mi je prodavac gde sam kupio okvašivač rekao da idem sa 0.1l na 100 lit vode. :sta:
 
Godinama do sada su preporuke bile da se ide sa 150ml trenda po hektarskoj normi prskanja,a sada odjednom na 250ml.Dal se korov menja il im prodaja slabo ide,razmislite sami....
 
Koji herbicid bi se mogao primenjivati u kukuruzu za uskolisne korove(sirak i ostala bagra), ako je kukuruz prešao 7. list? Ne treba kombinacija za širokolisne, sredio ih lentemul ... :cao:
 
Nazad
Vrh