Herbicidi u kukuruzu

Evo slikano pre 2 dana,nijemu hormonski preparat nista uradio,malo je bledji od jako hladnih jutra.
14489lh.jpg
 
Jel prskao neko terbutilazinom(rezon,terbis...)do 3 lista?Sta se desava ako je 4 lista?
I jel smem da mesam terbutilazin i nikosulfuron(talisman)?
 
Grunt jel se ovo odnosi na moje pitanje?

Imam terbutilazina i nikosulfurona pa bih to da iskoristim.
 
Nudi mi ovaj sto uzimam hemiju god njega godinama Nikon umesto Nikosava i Talismana kaze njih nije narucio a njih koristim vec godinama. Vidim formulacija je ista, ima li neka razlika osim imena firme ??
 
I nikon deluje isto kao i ovi, koristi sam ga. Slobodno uzmi.
Nego, da li može nešto protiv onih buba što ga brste da se smucka sa matonom i nikosavom? Da idem jednim prohodom ako može?
 
Poslednja izmena:
Evo slikano pre 2 dana,nijemu hormonski preparat nista uradio,malo je bledji od jako hladnih jutra.
14489lh.jpg

Ima nekoliko godina(nije bila susa) na nekoliko parcela kukuruza tu u ataru a ni jedan klip, a kukuruz poceo da se lomi , tek je poceo pokazivati simptome poslije bacanja klipova , pitam vlasnika a on kaze greska u primjeni (hormonskih) herbicida.
 
Ma ja samo kazem kako jeste a tvoj kukuruz ti gledaj.Mene bas briga.Znam kako je prosao kod mene jedan prosle godine.Kukuruz dobio gusciji vrat i na vetru se sav isprelamao i umrsio.Bilo i puno jalovog.
 
Prosao istu skolu sa 2-4d i od tad nikad vise kod mene u prskalici. Ima toliko drugih preparata da ne vredi rizikovati.
 
2-4d ide 2-4 lista kolko znam,da li je problem nastao zbog kasnije primene ili neceg drugog?

Послато са LG-H815 уз помоћ Тапатока
 
Problem je kod kasnije primene od TRI LISTA. Smanju prinos. 2013 kod strica je to bilo. Kisa prekinula prskanje, kad je moglo da se nastavi kukuruz imao 4-5 lista i u branju se jasno videlo da je manje rodilo ono sto smo posle kise prskali. Jalove biljke, malo malo.
 
Kako se racuna primena okvasivaca , od cele kolicine vode, od kolicine preparata? npr 0.05-0.1%:sta:
 
Na ukupnu količinu tečnosti. Znači ako ti je prskalica 1000 l a okvašivača ide 0,1 %, sipaš litru okvašivača...
 
Nazad
Vrh