Herbicidi u kukuruzu

postovani kolege.za crno prskanje se dvoumim izmedju dve jeftinije varijante acetohlor i terbis ili hemazin valsagard.ako moze preporuka sta je boje...takodje imam divlju kupinu pa se dvoumim maton,dikamba ili bonaca.ako moze savet i za ovo.unapred hvala
 
Posto maton nisam stigao ove godine primeniti. Taktika se menja:
1. tretman 0.5l nikosulfuron + 0.35l/ha dikamba (4-5 listova)
2. tretman 0.7l nikosulfuron + 1.3l/ha tembotrion (10 dana kasnije)
Monsun izbacen jer je skup, a nemam nekih dzungli od njiva. Intermezzo ide na 2ha gde znam da cu i dogodine sejati kukuruze.
 
Sto ne maton? Prerasli 4 lista ili nesto drugo?

Послато са LG-H815 уз помоћ Тапатока
 
Posto maton nisam stigao ove godine primeniti. Taktika se menja:
1. tretman 0.5l nikosulfuron + 0.35l/ha dikamba (4-5 listova)
2. tretman 0.7l nikosulfuron + 1.3l/ha tembotrion (10 dana kasnije)
Monsun izbacen jer je skup, a nemam nekih dzungli od njiva. Intermezzo ide na 2ha gde znam da cu i dogodine sejati kukuruze.

Koliko te izadje dinara ova kombinacija 1 i 2 ukupno po jutru?
 
Hoće li smetati ove najavljene jutrarnje temperature ako sutra počnem prskanje sa herbicidima na bazi dikamba,2.4d itd? Koliko čitam na deklaracijama, ne smeta ako je iznad 5stepeni
 
Suzbija abutilon Monsoon, tacnije nisam primetio da mi ostaje abutilon na njivi.

@sremnska polja
imas doze pa racunaj u zavisnosti od cena po kojima kupujes preparate.
 
Koliko treba da prodje vremena od prskanja do usvajanja herbicida a da ne bude 'dzaba ste krecili' :sjasi:Nikad ne znas kad ce kisa pasti ovih dana, moram sutra prskati...prerasce....inace cuo sam od zastitara da je Maton najbolji kad ima tacno 4 lista, da je opasan kad kukuruz ima od 2-3 lista...a ovde je pisano da je najbolje kad ima 3-4 da se koristi....sad nisam pametan...
 
Nemam za fungicide. Tabela iz prethodnog posta je preuzeta iz knjige Slobodana Ružića ,, Suzbijanje korova herbicidima u povrtarstvu*.
 
Nazad
Vrh