Herbicidi u kukuruzu

Ove godine planiramo Peak, na nekim parcelama . Posle kukuruza bi sejali suncukret.Savato mi je rekao da nije imao problema sa suncukretom posle Peak-a.Da li je neko imao loše iskustvo? Koristim Callisto ali pre dve godine nije uspeo da zadrži čičak.Sada bi koristio Peak zbog čička i samoniklog suncukreta .Da li je Peak efikasan sa manjim dozama od 20g/ha ?

Ja sam isao u 1/2 doze u kombinaciji sa tarotom i dikambom i bilo je dobro. Sto se tice suncokreta sledece godine, samo duboko uzori i ne brini.
 
U vezi Peak-a. Mozda nisam jasno napisao. Problem sa repom je bio samo tamo gde je drugar isao duplu dozu od preporucene. Ostalo mu u prskalici pa je flekovao mesta koja su imala puno trave. Rezultat je savrseno cist kukuruz ali dogodine repa malko bolovala na tim flekama. Gde je isao sa normalnom dozom ni na repi nije imao problema.
 
Ja sam pik koristio u pšenici ali ste me sada uplašili jer sam planirao repicu na jesen a takođe ga imam I u ječmu gde sam planirao postrno proso I soju
 
Koja je ovo trava? Sa kojim herbicidom ju je najlakse iskoreniti? U pitanju je njiva pod kukuruzom.
attachment.php
 
Rastavić - cinkrot,kako ko zove ;Equisetum arvense ,nosi ga po mom saznanju SAMO 2.4D

Voli gde je blizu voda,to je neka niska njiva? Voli visok sadržaj CaCO3

Jedna od najstarijih biljki,kažu još iz vremena dinosaurusa
 
Njiva je pored kanala. Ima ga skoro svake godine. Prskam sa matonom ali se vraca svake godine pa reko dal je neko uspeo da ga iskoreni za stalno. Samo mi fale dinosaurusi na toj njivi i imacu sve :osmeh:. Hvala na pomoci Mindjusar!! :ppozdrav:
 
Uništava,samo to u julu se spontano osuši,a niče obično sa usevom u proleće,tako da treba ubosti kad,a doza treba kao za trsku,sa dodatkom okvašivača
 
Da li je tacno kako neki kazu da 2-4D esteron, maton itd ne bi trebalo koristiti dok kukuruz ne predje tri lista??? Msm da je veca steta moguca ako predje peti list!
 
Da li je tacno kako neki kazu da 2-4D esteron, maton itd ne bi trebalo koristiti dok kukuruz ne predje tri lista??? Msm da je veca steta moguca ako predje peti list!
Do 5-og idu esteron i maton, prosle godine prskao u 6 pa se savio kukuruz, sa esteronom i coloseumom sam prskao, sreca samo lanac je bio, nije vise, ali bilo dobro na kraju.
 
Nazad
Vrh