Herbicidi u kukuruzu


Možeš malo da pojasniš,umoran sam da čitam između redova :ppozdrav:

A sta da pojasnjavam.Syngentini hibrid u pitanju.Deo od 7.5kj koji je radjen terbutilazinom dobio gusciji vrat a deo od 7.5kj koji je radjen bez njega nije dobio.Ista njiva i sve ostalo.Prinos nije meren.Po izgledu i po meni nije bilo umanjenja nekog.Ali da je dunuo vetar kao sto zna bilo bi svega.Jedino sto se to teze kosilo jer se malo isprepletao.E sad djavo ce ga znati ..
 
Ja sam radio prosle godine jedan deo a ove godine veci deo kombinaciju nikogan+bromoterb(terbutilazin+bromoksinil) 6-7 list kukuruz i nikakvih problema nije bilo :)

Послато са LG-H815 уз помоћ Тапатока
 
Razvili se za par dana i kasnije je prinos bio redovan . Jedino što sam primjetio da je taj kukuruz imao strašno mnogo ispadanja klipa na zemlju iz komušine , ali to je isto valjda bila osobina tog inače odličnog hibrida P12 . Samo možda nemislimo na istu deformaciju , ti vjerovatno imaš kukuruz u 5-7 lista koji se malo uvrće i obara prema zemlji , a ovo kod mene se ispoljilo kasnije u 10-12 lista u vidu uvrnutog vrha koji gleda prema gore i izgleda kao bič ili neka vrsta kaktusa neznam kako se zove , listovi nisu razaviti nego idu uvis ali uvrnuti .

Ja sam jedne godine isao dosta kasno sa dikambom( bez uskolisnih, imao nekoliko listova vise od dozvoljenih, zvao zastitara on rekao prskaj nemas sta izgubiti ) i to 0,7-0,8l ha, iste simptome sam imao na kukuruzu, isto pionir , kukuruz izgleda kao da nemoze da otvori listove bili uvrnuti , tamo kad je narastao vise koljena simptomi prestali, nisam primjetio da je bilo manjeg roda ili nesto , bio je prskan stocktonov motikan (dikamba).
 
Evo ja sam juce oprskao jednom prijatelju 3hektara kukuruza, mislim da je setva bila oko 6-7 april sve u jedan dan dve parcele su imale 4-5 pero a jedna 8listova,posto ja nisam znao koliko mu je veliki kukuruz on mi je rekao da je 5pero nije ni znao.kupio je Siran,Agrodimark i Maton,to sam mu predlozio jer je jeftinije a dosta dobro,najvise ima sirokolisnog korova a evo na ovoj slici tu je AS 160 ima od 7-8 listova neki i vise.Znam da siran moze i do 10 listova,licno sam probao kada sam prskao jednu njivu pored moje i nije bilo nikakvih problema ali neznam za Agrodimark.Videcu rezultat za koji dan,Maton sam mu izbacio momentalno u ovoj parceli jer kukuruz bas veliki.
IMG201605231841561.jpg
IMG201605231908031.jpg
 
Ja sam radio zadnjih 5-6 godina nikada nisam imao problema,i to u 7-8 listu. Cinimi se da dve godine nisam mogao da ospartam kukuruz bijo prevelik. Kasnije oprskao,a njive bile ciste do branja.
 
Ja sam danas kupio Nikosav i Koloseum a kukuruz je 6 listova medjutim danas pre podne duvao jak vetar a posle podne padala kisa . Sutra ili prekosutra prskanje pa nek se krivi ili susi kako mu je volja korovi rastu a kisa svaki drugi dan.:sta:
 
Ostavi Koloseum za dogodine, sada idi kupi Intermezzo i idi sa 0.2l/ha. Iskrivice ti se kukuruz sa dikambom u 6-7 listu i verovatno ces malo smanjiti prinos.
 
Mrtav suvarak i do njega venu i stagniraju u porastu al ne jedan pa sviostali zdravi ima ga po par meteri u redu jadnog bednog i sjebanog,to je on (zicar)bilo zito i zaora jos u septembru djubreno a sto je orano u aprilu to je druga prica isto zaorao stajnjak i istio seme .
 
Molim za pomoć. Imam kukuruz prskan sa agrodimarkom i siranom, posle je doslo zahladjenje.:zli::zli::zli::zli: Juče odem do njive , 7-8 list a divljeg sirka kolko hoćeš, sve trave su se isušile samo on stoji, žućkast je ali nije gotov, samo ga je usporila hemija! :udri:::sramota::Uzeo sam monsoon samo ako može neko da mi kaže sa kojom dozom da idem, pošto je već "načet" sa hemijom . :)
 
Ako si isao punu dozu sirana sada je problematicno da li smes da ides nekim drugim preparatom za sirak.Sto je jos veci problem ako ima 8 lista nemoj nicim jer tu se sada pravi rod i ako ga zajebes dyaba cista njiva ako smanjis prinos.Pici spartac i to mu je do jeseni.
 
Išao sam sa punom dozom ali njiva je strašna. Samo na toj njivi je sirka puno. A ako bi išao sa polovičnom dozom? Šta mislite o tome. Moram da ga oprskam stvarno je strašno. Mislim da bi ga špartač samo ojačao. :sta:
 
Nazad
Vrh