Herbicidi u kukuruzu

Juce prolazio pored table od MK,kad zastitari na parceli i prskalica,a kukuruz 8.list a sav belkast. Kazu neka fitotoksija,predusev uljana repica,pa rade bio stimulatorima
 
Poslednja izmena:
On je takav.Agresivan je na kukuruz a dejstvo kako ko ima sreće.Negde ubije sve moguće i nemoguće a negde ne uradi ništa.Sporo deluje i treba biti strpljiv sa njim pogotovo sada po ovom hladnom vremenu.Skupa i nesigurna igranka.
 
@kanacki
Mezotrion skida i mali semenski sirak i jos nrke uskolisne korove. Da li si prskao u zoni stabla ili ogradu? Kod mene u vocnjaku haos od ovih kisa. Svakih dve nedelje treba travu prskati.

- - - - - - - - - -

@kanacki
Mezotrion skida i mali semenski sirak i jos nrke uskolisne korove. Da li si prskao u zoni stabla ili ogradu? Kod mene u vocnjaku haos od ovih kisa. Svakih dve nedelje treba travu prskati.
 
Nisam prskao oko stabala , vocnjak izlazi na kanal , pa sam taj deo pretrcao prskalicom.

U redu total pre 15ak dana , sad se zeleni do kolena ,medjured sam jedva pokosio prosli put..
 
koliko realno dikamba umanjuje prinos po hladnom i kišovitom vremenu? prskano je sa 2.5 litre cambiom (dakle nije puna doza dikambe), nije bilo minusa ali je bilo hladno i kišovito 2-3 dana nakon tretmana, prskano prije 25 dana. kukuruz je sada u 9.-10- listu tada je bio u 4. i 5. kukuruz je narastao na nekih 60-70 cm nema žute boje ali mu je list nekako ušpicit a di je preklopila šprica tu je tuga kao kad bi bilo 45 stupnjeva i kad bi imao dekalb koji se brani na takav način od suše. jel realno da bude više od 10% štete ?
 
Na 10ti dan od korekcionog prskanja(posto prvo prskanje nije uspelo zbog hladnog vremena samo je stopiralo i osamutilo korove) evo kakvo je sad stanje , ja prezadovoljan! :osmeh:




15gdob5.jpg


Inace ovo ispod na slici sto se crni sve je to nekad bila ambrozija :haha:



2v1omyc.jpg



vnjqk3.jpg


s4vy4z.jpg
 
@sremskapolja cime si prskao?

- - - - - - - - - -

koliko realno dikamba umanjuje prinos po hladnom i kišovitom vremenu? prskano je sa 2.5 litre cambiom (dakle nije puna doza dikambe), nije bilo minusa ali je bilo hladno i kišovito 2-3 dana nakon tretmana, prskano prije 25 dana. kukuruz je sada u 9.-10- listu tada je bio u 4. i 5. kukuruz je narastao na nekih 60-70 cm nema žute boje ali mu je list nekako ušpicit a di je preklopila šprica tu je tuga kao kad bi bilo 45 stupnjeva i kad bi imao dekalb koji se brani na takav način od suše. jel realno da bude više od 10% štete ?
.На упутству пише да иде до 2,5 лит/ха /могуће да је дикамба томе узрок,користио сам га раније и не више од 2лит/ха.
 
Pa kad sam prvi put prskao tj kad je kukuruz bio tu negde 4. , 5. list isao sam sa dikambom(plamen) 0,7 l/ha + nikosulfuron(nikosav) 0,7 l /ha + okvasivac 0,1%, ali posle toga je doslo ono zahladjenje i kisurine su krenule tako da je to dosta slabo odradilo samo je zaustavilo travu.Posle kad sam prskao ponovo kukuruz je bio tu oko 7og lista i isao sam mezotrion (intermezo ) 0,25 l/ha + terbutilazin ( rezon) 1,5 l/ha ( negde sam isao sa 1l/ha gde su bili manji korovi) + 0,6 - 0,7 l/ha nikosulfuron(nikosav) + okvasivac 0,1%.
 
koliko realno dikamba umanjuje prinos po hladnom i kišovitom vremenu? prskano je sa 2.5 litre cambiom (dakle nije puna doza dikambe), nije bilo minusa ali je bilo hladno i kišovito 2-3 dana nakon tretmana, prskano prije 25 dana. kukuruz je sada u 9.-10- listu tada je bio u 4. i 5. kukuruz je narastao na nekih 60-70 cm nema žute boje ali mu je list nekako ušpicit a di je preklopila šprica tu je tuga kao kad bi bilo 45 stupnjeva i kad bi imao dekalb koji se brani na takav način od suše. jel realno da bude više od 10% štete ?
Ne bi bilo lose da si postavio i neku sliku kako bismo svi mogli videti ovogodisnji "fenomen" od 70 cm visine.:sta:
 
Pretprosle godine prskao totalom posle suncokreta, ja zavrsio krenem kuci ono kisa jedno 10L je palo. Posle 5 6 dana otisao da njivu da ponovim prskanje ono uspelo ko nikad.

Послато са Redmi 6A уз помоћ Тапатока

Raso kako to prskas posle suncokreta? To da nema tave za zito kada sejes? Kako prskas preko tih stapova, ja kad god sam tarupirao nesto mi je zakacilo od creva, ne mgou da zamislim prskanje po tome...i kako ti se pokazala ova mera prskanja?
 
Sejem kukuruz na suncokret. A radim crkvenu zemlju gde trava obavezno izadje kad se skine usev, tako da obavezno posle isprskam. Bude cistija njiva dogodine. A prskalicu dignes skroz gore i cepaj

Послато са Redmi 6A уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh