Herbicidi u kukuruzu

Ja ću bataliti Talisman posle prošlogodišnjeg iskustva (pisao sam već o tome). A koliko znam i Talisman je od aktivne materije kineske proizvodnje.
 
Šta mislite oće biti problema za kukuruz? Naime danas sam prskao prije nicanja (kako vi kažete na crno,kod mene je na sivo pošto mi zemlja nije crna) sa Merlinom i Acetohlorom. Kad je već bilo kasno vidim da je u jednoj njivi dosta kukuruza tek niklo. Oće li preživiti ili će ga spaliti?

Nece ga "spaliti" jer moze i kad nikne da se prska merlinom a sto se tice acetohlora nisam siguran ali i nije jak da se plasis.
 
Kish@ Malo je 2-3L/Ha. Min. 6L mislim da bi odradilo poso. Ja ne bi mesao total sa zemljisnim, a ne bi ni bez mesanja prskao posebno zemljisni. Svrha prskanja je unisti korov, pa prema tome ti ces totalom to uraditi. E, posle toga ide planiranje i matematika.Prskanjem pored totala I NA crno ne ostavljas prostora za jos jedno prskanje, sto ces sigurno morati odraditi. Znaci mislim da ce kasnije krenuti korov, a kukuruz vec prerastao za prskanje. Pored toga, prskanje i na crno moze da ti pomeri datum spartanja, sto je manje bitnije od onoga: u j..te pa ja ne mogu da spartam.
 
Ja ću bataliti Talisman posle prošlogodišnjeg iskustva (pisao sam već o tome). A koliko znam i Talisman je od aktivne materije kineske proizvodnje.
Danas tesko da ima neki herbicid a da mu se aktivna materija ne pravi u Kini. Zbog opasnosti i ovi sa Zapada su izbacili hemijsku industriju daleko od sebe.
 
Ako se uzme da za rizomski sirak treba 3,5 do 5 L/H , zatim da verovatno nece biti nabavljen naj skuplji total, kao i to da me nece poslusati jer je skupo 6 L/Ha, ostaje 6. A smem da se kladim u 6 jevreja da ce umesto 6 sipati 5.
 
ja sam jedne godine prskao sa tarotom i uz njega ide jos neko sredstvo sto ga vezuje i bila je njiva cista sad prskam sa talismanom jeftiniji je ali i llošiji
 
Ako se uzme da za rizomski sirak treba 3,5 do 5 L/H , zatim da verovatno nece biti nabavljen naj skuplji total, kao i to da me nece poslusati jer je skupo 6 L/Ha, ostaje 6. A smem da se kladim u 6 jevreja da ce umesto 6 sipati 5.
@Dicki druze pa gde sad ima rizomskog sirka ?
Kod nas u ataru se jedva i semenski promalja. Rizomski sirak je termofilna biljka i on nece napolje dok se dobro ne ugreje.
 
može se dodati total zajedno sa preparatima za dubinsko prskanje i sasvim je dovoljno 2l po hektaru i ne preporučuje se više
ja sam ovog proleća prskao sa 1,5L/H i sve što je niklo suši se
 
Pa tako sam i ja odradio.Mislim da je sasvim dovoljno da se uz dubinske doda 2l/ha.To što ima od trave je uglavnom širokolisno i lako se skida.Rizomskog sirka nema logike da sad negde ima.U svakom slučaju i preparati za dubinsko(terbis,atrazin) deluju i preko lista i sasvim je dovoljno malo im dodati glifosata da pripomogne u tom delovanju.
Ako već neko planira da ide 6l/ha totala ja mu to nikako ne bih preporučio.Prvo zbog koštanja takvog načina,a posle i zbog ipak mogućih posledica na usev koji niče.
 
Uzeo Galenikinu Tangentu da probam,kakva su iskustva sa tim preparatom.
Kazu (trgovci)dobar je u konbinaciji sa Talismanom!
 
Ja sam prosle godine isao kombinaciju PROTIVEL i MOTIKAN.Sad me zanima jel zna neko koliko kosta 1 litar PROTIVELA onako orjentaciono nemora cifra tacno u detalj
 
Rizomskog sirka nema logike da sad negde ima.

Nema logike ali ja ga danas nasao u ogromnim kolicinama na drzavnoj zemlji koju sam uzeo u zakup. Sad je visine nekih 5 cm i moracu da ga prskam dva puta sa punom dozom jer ako sacekam da izadje sav rizomski oni koji su vec sada napolju ugusice mi soju. Sva sreca radi se o maloj parceli od 1 Ha
 
bogami na parcelama koje su pripremane pocetkom aprila i nemojte zaboraviti da je april bio nadprosecno topao rizomski sirak je kod mene pa i 10-15 cm
 
Jesi ti siguran da je to rizomski ?
Tesko da se on pojavio pre semenskog, mada je moguce ako je bilo "lose" oranje.
 
ja sam danas obisao kukuruze i pala odluka o prskanju sacekacu jos slesecu nedelju sada ima 4 lista a trave nicu jako velike tamo gde ima rizomca ide maister a tamo gde ga nema sto je vecina tamo ide laudis.neke sam poprskao matonom ali ove necu jel najavljuju hladno za ove dane a sledece nedelje ce biti kasno za maton mada i te sto sam popskao verovatno cu morati proci sa laudisom vidim da nice sirak iz semena
 
A
Talisman-1350
Talisman-950/5L pakovanje
Moto -579
Maton -650
Siran -9oo
Kambio -950
Plamen -1550
Ekvip -1750
Mustang-1950
Laudis -2400
Bingo -280/20L-Total
 
Nazad
Vrh