Herbicidi u kukuruzu

Maton 0.3l/ha je slaba doza za bilo sta. Za palamidu da je unistis trajno 0.8-1l/ha. Vise je fora vremenski uslovi nego uzrast kukuruza. Ali 2-3 pera. Iskustvo kaze da ako se koristi maton pre nicanja kukuruza, kukuruz fasuje 10% prinosa. Kako zasto ne znam. Ali 2x sam to doziveo. Jednom kod sebe na njivi jednom kod druga.
 
Mislim da cu ići sa totalom i matonom pre nego li kukuruz nikne da ne bi gledao u pasulj što se tiče vremena dal ce da zahladi pa posle sa adengom. Gorivo je tu najmanja stavka.

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
I kod mene ce biti preživele palamide na mestima. Ja ću ići samo sa totalom u dozi 5-6 l na ha i prskati samo ta mesta gde je ima. U "oazama" što bi se reklo :osmeh:
 
Zamolio bih vas za predlog kukuruz posejan 18.4 ali je suncokret ( samonikli ) nikao i sada sam u dilemi da li da idem samo sa totalom ili da ga mešam sa adengom ili pak sada samo total a kada nikne kukuruz da prskam sa monsunom .:sta:
 
Maton 0.3l/ha je slaba doza za bilo sta. Za palamidu da je unistis trajno 0.8-1l/ha. Vise je fora vremenski uslovi nego uzrast kukuruza. Ali 2-3 pera. Iskustvo kaze da ako se koristi maton pre nicanja kukuruza, kukuruz fasuje 10% prinosa. Kako zasto ne znam. Ali 2x sam to doziveo. Jednom kod sebe na njivi jednom kod druga.

Nemam iskustva sa prskanjem sa 2,4 u uzrastu ispod 2 lista kukuruza, pa ne mogu da kazem, verujem da je doslo do smanjenja prinosa, opet zasto nije mi jasno.
Sa druge strane smatram da su preparat sa 2,4 registrovani u uzrastu 2-4(5) lista samo zato jer je tako bilo jeftinije nego da su registrovani u uzrastu 0-4 lista. Trebalo bi pitati nekog ozbiljnog zastitara iz nekog velikog sistema, ovi iz hemijskih kuca su vise trgovci , cast izuzecima

Nisam jos resio sa cime cu prskati, najvise ima samoniklog suncokreta, videcu kada zavrsim setvu i otkacim sejalicu
 
Ipak sam danas uradio neke prljave parcele sa 2.4 D herbicidom . Napisacu iskustva... Tretirao sam kukuruz koji ima 2 lista zatim kukuruz koji je niklo ali se još nije otvorio i sledeća parcela koji još nije niklo ali tu je na pola cm ispod zemlje. Ostavio sam 20 metara gde nisam tretirao.
 
Pfoblem je palamida.Za nju treba dobra doza totala a to nije jeftino.Po meni je mozda bolje i jeftinije sacekati dva lista kukuruza i onda ici nekim 2.4 d.Moze se u tom slucaju desiti da se sirokolisno vise i ne mora raditi.
Gde je samo samonikli suncokret moze i 1 l totala i zdravo.
 
Svirači kažu da i mezotrion dobro jebe palamidu,e ja sam imao u suncokretu niknutu palamidu i prskao sam sa rejserom dobrano požutela u odnosu na onu ne prskanu ,svejedno dobila i total kasnije pa kako bude.
 
I na plotu pise pic.. pa jel si guro???
Onda radi plamenom(dikamba) sto je sigurnija varijanta a pise od 2 lista.


:haha::haha: Nisam, mada znam neke koji su u rupe od bandere, kad smo vec kod toga :haha:
Salu na stranu, Maton je tata mata ak ose dobro koristi, nego mi nije bas najjasnije u kom listu e koristi, ovde mozemo videti bas razlicite odgovore....ja sam ga licno koristio u 4-tom uvek, koliko je smanjen prinos necu znati nikad....Dikamba je isto zakon isto, inace ja mesam Maton + Dikamba (Plamen u glavnom) oko 250ml/kj od svakoga, nista sirokolisno ne ostaje....
 
Никакав проблем за паламиду добра је и дикамба али мезатрион и тербутилазин је нагрде жешће
 
Lontrel recimo u dozi 1.2l/ha je za tu godinu unisti i mislis sredio si je. Uzores na prolece eto je na istim mestima. Trajno resenje je posejati psenicu, posle psenice 10l/ha totala + 1l/ha Maton + Lepak 0.2%. Maton, dikamba resava je ali u propisanoj dozi se regenerise dogodine.
 
Nazad
Vrh