Herbicidi u kukuruzu

Nisam radio sa Adengom, ali od Merlin Flex-a nisam dovoljno dobro isprao creva na sejalici (ispalo je malo 50 lit. proterati kroz ista), i nastavio setvu suncokreta, pa je prva sejalica, do pola duži suncokret skroz nestao, a još jedna cela sejalica, je jadan, pitanje da li će se izvući. Ne da ga je odradio ove godine, čak i pretera...

- - - - - - - - - -

I ja radim "Bomba" kombinacijom, Mezotrion+Terbutilazi+Nikosulfuron, ali sam ove godine išao sa pola doze svega, i odradio je besprekorno, ali su i korovi bili mali, sem samoniklog suncokreta koji je bio do 15-tak cm.
 
Dobili juče Coloseum 0,5l/ha+Lodin 0,5l/ha,hibridi Chorintos i DKC4943.Inče ovaj DKCje pre toga dobio i Maton.Nalazi se u nebranjenom delu pa su bile krenule neke trave.A Chorintos je bio baš čist al je i on dobio dozu.Sad posle ove kiše če dobiti i Nikosav.
 
2cnbmzl.jpg
[/IMG]
ako moze vasa misljenja da cujem. Kukuruz prskan kombinacijom Adengo + Maton. Ovakva reakcija samo se vidi na ovoj parceli. Kukuruzi dobijaju cistu belu boju na Listovima. Na ostalim parcelama nikakve promene nema
 
Pa tebi nisu samo pobeleli listovi on je počeo da se suši koliko ja vidim.Ja mislim da je to od Matona koliko vidim tebi kukuruz ima 5-6 lista .
 
Sa koliko listova si isao tu kombinaciju?
Adengo nije bas najpametnije koristiti preko 2-3 lista, aj maton bi mozda i prosao do 5
 
A koja doza matona je u pitanju?

ovo je preporuka Kod merkantilnog i silažnog kukuruza u količini 0,5 - 0,8 l/ha, tretiranjem kada kukuruz razvije 3 - 5 listova
 
Ovo je reakcija kad se zakasni sa prskanjem, a možda u kombinaciji sa kondicijom zemljišta. Možda si ispoštovao 3.list, ali ti je slabije zemljište pa je kukuruz pokazao fitotoksiju, osobina Adenga je da beli biljke.
Meni je tako pre neku godinu Merlin Flexx bio izbeleo kukuruz, zaboravio sam da ide do 2.-3.lista, kukuruz bio oko 5.lista. Tek kad sa završio prskanje, setim se šta sam uradio. Zvao sam ove iz Bayera pa su mi rekli da će izbeleti, ali da će doći sebi. I došao je, dal je uticalo na prinos, pojma nemam.

Sent from my E5603 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh