Herbicidi u kukuruzu

Ja terbutilazin koristim nakon setve u kombinaciji sa totalom i bas sam zadovoljan kako svd to odradi poso
 
Ja bih zamolio drage forumaše da više ne govore koja aktivna materija uništava a koja ne. Neka svako kaže koji preparat se kod njega pokazao kao dobar i u kojoj količini je išao po kj ili ha. I ako je pravio miks akt.mat. onda neka napiše koliko čega je sipao isto po kj ili ha. Posle svako od nas može da to pročita i da sam izabere ono što misli da će pomoći da njegovoj zemlji najbolje uništi korove koje ima. Ovako mnogi ne znaju da se snađu sa ovim nazivima akt.mat. pa lutaju ili ih samo zbunjujete. Hvala
 
Ja bih zamolio drage forumaše da više ne govore koja aktivna materija uništava a koja ne. Neka svako kaže koji preparat se kod njega pokazao kao dobar i u kojoj količini je išao po kj ili ha. I ako je pravio miks akt.mat. onda neka napiše koliko čega je sipao isto po kj ili ha. Posle svako od nas može da to pročita i da sam izabere ono što misli da će pomoći da njegovoj zemlji najbolje uništi korove koje ima. Ovako mnogi ne znaju da se snađu sa ovim nazivima akt.mat. pa lutaju ili ih samo zbunjujete. Hvala

Aktivna materija radi radnju i kao takva mora da se napomene ,preparata ima mnogo i niko {bar ja neznam da jeste }nije platio reklamiranje svog proizvoda tako da probaj da se naviknes na nazive aktivnih materija i bice ti lakse a i sigurno ces izabrati ono sto tebi treba:ppozdrav:
 
Pa aktivna materija je i bitna i koja je kolicina , a ti sad biraj proizvodjaca herbicida i kako je dao naziv.

Ko se ne moze snaci , mora se malo obrazovati i u poljoprivredi , a ne ko guske u magli.

Dosta forumasa to vec drzi u glavi , jer kad koristis 2-3 puta istu hemiju i zanima te lako se zapamti.






Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Mirban kao što su kolege odgovorile evo i ja ću reći da je skroz nezahvalno potencirati i nekoga ubeđivati da uzme herbicid određenog naziva a samim tim i proizvođača.Ovako lepo imaš ime akt.mat. i široko ti cenovno polje.
 
Dakle sredi je...koliko je maksimalo terbutilazina po hektaru...mislio sam da idem 3 litra na 2,5 ha uz preporucene doze mezotriona i nikosulfurona....kukuruz je prosek 7 list.
 
Malo je nezahvalno pisati ime proizvodjaca jer ne saradjuju sve apoteke sa svim dobavljacima. Ovako je lakse akt materija ona je univerzalna pa koje ime tj proizvodjaca nadjes. A generalno nema razlike ja sam prskao sa dosta proizvodjaca a ista akt materija i nema razlike u dejstvu
 
Ja imam jedno pitanje u vezi 2.4d am tacnije Matona konkretno. Da li deluje zemljisno? Koristio bih ga u kombinaciji sa Totalom (ovu kombinaciju koristim u dvoristu i tu trava ne raste do sl godine, bolje neko sam Total) u prskanju strnjike u jesen npr i u prskanju posle skidanja suncukreta pre tanjiranja za zito ako ima korova....da li utice na sl kulturu? Za Maton me ionteresuje konkretno, posto znam da Total ne deluje zemljisno....
 
U kombinovanim preparatima koji sadrže mezotrion i terbutilazin pise da je 7~8 listova,tako su pricali i na promocijama zastitari.Sam mezotrion nista nije mogao probao sam,cak je ni laudis prosle godine nije ubio nacisto,posle izvesnog vremena se povampirila.Probacu sad ovu kombinaciju pa sta bude.
 
Rsdio sam punu dozu sa terbutilazinom 1.2lit./ha u 6-om listu ove godine mi je bio pun 7-sedmi i poneki 8-mii ,ožego sam sa njim 1lit/ha to mu dođe 0.5lit/kj.Sa tim dozama se ne švrljam na pamet nego po savetima stručnjaka.
 
Nazad
Vrh