Herbicidi u kukuruzu

Puna doza je ipak mozda preterano. Rimsulfuron sam slabo koristio i zakljucio da bolje deluje na muharike a losije na sirak pa sam izbacio ga.

Calisto/Laudis deluju na semenski sirak ja mu dodam jos malko Nikogana (40% pune doze) da mu pomognem a ne usokiram kukuruz.
 
Treba racunati da je ove godine usev pod stresom,i to ima dobar uticaj

Послато са TA-1021 уз помоћ Тапатока
 
Sirak boluje, kukuruz raste, ja kanda necu prskati ni sa cim.Kada budem mogao u njivu bice ospartan,a posle kada jos moze rus u njivu, bice zagrnut.Jednom sam vec platio skolu davno sa dikambom, ne bih da ponovim.
 
Moze nikogan jos pola doze.
Može se ići još jednom? I da, pola doze od 1 ili pola od 1.25lit? Isto me muči što i kolegu (je mučilo) Kristal.... Uradio državnu pre 10-ak dana sa punom dozom talismana (1.25) i punom dozom plamena ali imam utisak da će se veći sirak provući pa bih da ga zaustavim još malo talismanom. Kukuruz u 7-8-mom listu većinom, poneki tera 9-ti.
 
I kod mene ponegde tera 9.list a za uskolisne još nisam tretirao. Nemam samo muhariku ali mi već godinama sa Nikosavom idemo 1lit/kj , još ne znam kad možemo ući sa traktorom
0d9983a9f59335b8c2d220f71143977d.jpg
 
Sutra radim laudis korektivno za po neki korov koji je iznikao posle mustanga i bonace. Kukuruz 7 i po neki 8 list nadam se da necu da ga ostetim.

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
Dkc 4717
dd1677900df6ad874dc5c9f21f076efe.jpg
c0bc520501282f7f8d1bbae37cb4cd4a.jpg

Na drugoj njivi muhara ima kao da nisam prskao. Nisam slikao jer mi se ispraznila baterija a nije bilo struje do sad. Zvao sam bayerovog predstavnika i on mi je dao savet da prskam monsunom. Ja sam ipak za equip. Kukuruz ima od 3 do 8 listova, jako loše nicanje bilo.
 
Monsun vise mu skodi nego Nikosulfuron u 9 listu. Monsun ima tu komponentu za sirokolist iz Adenga i ona deluje jako depresivno po kukuruz vec kad ima 6 listova. Na konacan prinos kako se sta odrazi bez ogleda visegodisnjih je tesko reci. Ja sam to pratio par godina i iz svega zakljucenog trajno izbacio Monsun.

Selektivnost Laudis, Mezotrion No1
Potom Adengo, SYngenta Lumis (ili tako nekako) zemljisno.
No3 Sve ostalo

Nikako ne raditi 2.4d u 5+ listova, Dikamba u 6+ listova. Lontrel, Fluoroksipir u 6+ listova i striktno se drzati doze. Lontrelom sam razbucao 6redi secerne repe jer sam isao 1l+ 1l/ha ali sam zato palamidu urnisao.

Pogotovo ako kisa opere hormonski preparat NIKAKO ne ponavljati sa njim tretman vec ici na Laudis/Calisto.
 
Jel može rimsulfuron posle nikosulfurona i u kojoj dozi?I još pitanje kolika je maksimalna doza rimsulfurona bez opasnosti za kukuruz?
 
Dali je Equip izgubio šta od svog dejstva jer stoji 2 dana u prskalici ?
Ostalo oko 50 l pa hoću da dodam Laudis i da isprskam jako zapuštenu baštu a posejan je kukuruz i najviše ima zubače
Prskano dubinski i jednom površinski
 
Mi smo sa dve prskalice 600 i 800L flekovali parcelu od 21.kj prskali sa laudisom 2l/ha
To je ta parcela o kojoj sam se raspitivao.Rimsulfuron i nikosulfuron ostaju za iducu godinu, nisam smeo raditi ni sa jednim. Svakako su preporucili pola doze, koja ne bi svakako mnogo ucinila,kada vec puna nije. Eqvip kupio 1670din litar, u kantama po 10l,Bolje da sam odma sa njim radio,ali kada covek hoce da stedi, ponekad ispadne skuplje, doduse vremenski uslovi su najvise bili krivi.
 
Ja sam danas korigovao sirak u jednoj parceli Nikosavom.Kukuruz 8 listova.Doza oko 0.9l po ha

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Nazad
Vrh