Herbicidi u kukuruzu

Da li se moze mesati Laudis sa nekim mezotrionom i rimsulfuronom?
Rašo koliko se sećam laudis sa mezotrionom nemože da se meša, izgleda da nisu kompatibilni ali ti proveri tako što ćeš ih pomešati u nekoj posudi po malo i jednog i drugog i dodaš vode i promešaj i ostavi neko vreme, ako se dobro sećam mezotrion se uopše ne rastvori nego ostane sav na sitima dizni i filterima, zlo neviđeno kad dođe do toga, sve treba prati ručno i rasklapati, dva puta mi se to desilo za života.Što se tiče dikambe i laudisa to može da se meša.
 
@ rasa 91, moj savet tin je da laudis nemešaš ni sa jednim drugim herbicidom, pa čak ni sa ekvipom... Laudis nemože da uništi rizomski sirak tj može aj najkasnije onaj na granici tj. kad počinje da se pojavljuje rizom, a i tu mora ići jača doza od preporuke... A što se tiče Equip-a, za njega netreba trošiti reči, slab je kao i ostale sulfonil uree na rizomski sirak, pće da ga solidno suzbije, al mora da mu se poklope rezne stvari da bi uspelo.
 
Sve je jasno, nemam neki strasan sirak po njivama. Uglavnom ono sto radim od nase crkve i one parcele sto kupim na vecito. Meni rimex uradi dobar posao,. Ali na par njiva ce morati onda jaka doza laudisa.

Послато са Redmi 6A уз помоћ Тапатока
 
Ima vec 2 nedelje kako je iskultivirano, i moci ce setva tek za koji dan, korovi krenuli, pretezno samonikli suncokret koji je bio blize povrsini, uskolisnih nema.
Sa cime bi bilo najbolje oprskati posle setve?
Da li bi ovo resio terbutilazin? Da isprsakm sa totalom nema smisla, posto nema uskolisnih, a bilo bi dobro da ubacim i neki sa zemljistnim delovanjem?
Ili da prskam kada nikne sa 2,4d + terbutilazin? to mi dodje najjeftinije?
 
2.4D ne pre treceg lista,ne posle cetvrtog ,ne po hladnom vremenu,i ne ako ce u narednim danima biti hladnog vremena.Postujte ovo i nema ni malo bojazni da ce da osteti kukuruz.Neki ce reci moze do 5-og ,pa mozda,verovatno,ali ovo je moje iskustvo,ne koristim ga posle cetvrtog lista i nisam imao nikad ni najmanjih problema sa 2.4d.
Nema potrebe rizikovati kad je kukuruz veci sa 2.4D,imate Dikambu za kasnije,i ako bas i nju prerasti ,tu je Mezotrion npr.
 
To sam hteo i ja da pitam . Da pojasnim: imam parcelu koja je puna palamide i boce ... Od ponedeljka duvače košava 7 - 10 dana ....i zato hoću u subotu da tretiram tek iznikli do 2 lista kukuruz...
 
Ja sam samo napisao kad je po meni najbezbednije,tj kako ga ja koristim i nikad nisam imao nikakvih problema sa njim,dok ovde na forumu je bilo kritika na tu aktivnu materiju kako zna da zezne kukuruz.Licno ga ne bih probao pre 3 lista,vecina proizvoda sa tom a.m i preporucuje od 3 do 5 listova,ali ima i nekih koje imaju preporuku primene do 4 lista.Stoga verovatno da nece stetiti kukuruzu,ne puno ... pogledajte bar temperature u narednih par dana od primene da ne bude niske.
 
Ja vec 3 godinu idem Adengo kad je kukuruz u 3 listu i nemam problem ni sa travama a i kukuruz ne boluje. Kod mene se ovo pokazalo provereno. Mada posto idem kukuruz na psenicu ja uvek strnjiste isprskam totalom tako da i nemam ovih jacih korova.
 
Jeste li mesali adengo sa totalom, naime na državnoj zemlji gdesu dobre gazde radile predhodnih godina šuma palamide sa jedne strane pa pitam da ne trošim gorivo na više prolaza prskalicim?

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Adengo 0.45l/ha + Maton 0.3l/ha... I nema ništa da se provuče... Ako imate velikog čička i palamide, možda mahimalno 0.4 l/ha i njiva čista a kukuuz peva i neboluje.
 
Nazad
Vrh