Herbicidi u kukuruzu

Evo male retrospektive od prosle godine sta je laudis uradio korovima. Koriscena je donja preporuka od 1,5 litara po hektaru.

Prve slike su kod mog zeta koji je kasno posejao kukuruz u lose sticenu njivu. Sledi kako je korov rastao, prerastao kukuruz, pa onda sta se desilo posle laudisa ubrzo posle prskanja i jedna slika posle nekog vremena.















Evo i moje njive, istog dana sam korektivno prskao kukuruz koji je bio bas veliki, pa sam prskalicu drzao skroz visoko. Ubio je svaki moguci korov koji sam imao osim divljeg ovsa, a sirak je spalio i nije se vise oporavljao. Pobeleo kao mleko, i ostao takav nikakav. Tu na poslednjoj slici je i nas forums Petar Krsmanovic. Dosao u kontrolu :osmeh:




 
Marko ova prva slika,tj prva njiva,morala je da ima korove i prilikom setve,zato tad nije radje o odmah totalom.....
 
Ja **greška bi sam sebi pojeo sto ja sa jednim ha okasnio pa mi nicanje nejednako.... inace radije prve godine prskam 3x da ocistim njivu nego da bacim punu dozu djubriva
 
Pa jedino da prebrojis sam koliko listova ima. Imalo je minimum 12 listova, a i vise. Oni prvi su i otpali, a broje se.

Ako si pitao zbog laudisa do kada sme da udje, odgovor ti je da sme bilo kada sa njim da se prska. Ja sam morao prskalicu skroz da podignem, i plasio sam se da ne polomim kukuruz, i eto nista lose nije bilo. Samo dobro. Vidis i po korovu.. Ako od ove slike oduzmes recimo nekih 7-10 dana, opet imas veliki kukuruz koji je prskan.
 
Pise do 8og lista, a moze i pred berbu da prskas sa njim. Tako mi promoter bayer-a rece skoro, kad sam zvao da pitam nesto oko drugog preparata.
 
Ljudi mislim da je to jedini herbicid koji može da se koristi u semenskom kukuruzu a to samo po sebi govori koliko je selektivan i bezbolan po gajeni usev.
 
U semenskom moze laudis sigurno, znam da dikamba ne moze. Sada da je jeftin nije, da je odlican jeste.
Mezotrion kineski je trenutno best buy naravno ko ne seje repu posle kukuruza.
 
Šta je mezotrion? Kalisto?
Ja u kukuruzu koristim samo Kalisto (kopiju) i njiva bude čista. I naredne godine bude mnogo manje ponika širokolisnih korova.
 
Da to je to(Mezotrion),Kalisto i kopije...I ja ga koristim,uz Equip sam radio ove godine i prezadovoljan...:ppozdrav:
 
Ja samo laudis ,prvo prskanje 0.5/kj , drugi talas korova kad naidje opet 0.5 i cista njiva, samo poponac ako zategne onda drugo prskanje ide pola doze monsuna.



Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Probao sam i to, ali je ovo bolje, jer deluje i zemljišno, pa kad padne kiša i nakon mesec dana on deluje na korove.
 
Daner kako kažeš da koristiš monsun za poponac? Ja sam ga koristio u punoj dozi i nije ni malo na njega delovao.



Deseti dan posle primene 1,8 l/ha. Sirak je dobio po tamburi, a poponac uživa.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh