Herbicidi u kukuruzu

Palamida nije zavrsila. Videces dogodine na istom mestu ce se pojaviti. Samo je nadzemni deo unistio. Za palamidu moras jaci herbicid. Maton, banvel, lontrel.
 
Ja sam prskao palamidu totalom na crno u suncokretu i ništa ,a maton u kukuruzu je savio samo tako ,pa sad jel može matonom prskati na crno suncokret da bi se palamida ubila?
 
Ne preporucuje se jer se moze desiti da usled kise Maton i svi drugi 2.4D prodru u zemlju i ostete klijalu biljku. Koliko si isao totala posle setve suncokreta?
 
Sirak nije problem totalom i sa manjom dozom. Problem je pirevina, divlja kupina. Na primer posto je jesenas i proletos bilo totalisanje zasada malina i setva kukuruza/soje, malina sa lakocom prezivi 5l/kj totala.
 
Moze da bude problem sto da ne bi pustio seme i zamtorio, prska se ranije sirak, sve lepo pozuti kad ono za oko mes dana nova tura korova....ako ima kisa kao ove god, to mi se desavalo x puta....mrzelo me je uvek i drugi put da prskam, ali ako bude i ove god tako mislim da cu prskati. Inace ja pomesam na strnjici Maton+Total, sve zivo sprzi
 
Moze da bude problem sto da ne bi pustio seme i zamtorio, prska se ranije sirak, sve lepo pozuti kad ono za oko mes dana nova tura korova....ako ima kisa kao ove god, to mi se desavalo x puta....mrzelo me je uvek i drugi put da prskam, ali ako bude i ove god tako mislim da cu prskati. Inace ja pomesam na strnjici Maton+Total, sve zivo sprzi

Zbog cega dodajes i Maton?
 
Zato što je jeftinije od totala a širokolisni korovi nestanu...
Pisao sam lane da sam sa litrom totala i 0.3 matona na strnjištima očistio sve korove,sirka sam imao tek ponegde i litra mu je bila dosta,al da napomenem total nisam koristio bar 10 godina nasvojim njivama,pa nisu korovi imali kad da postanu rezistentni...
 
Ja na prskalicu 440l sipam 10l totala i 1l matona i onda opletem po strnjikama pa koliko oprskam bude nekada i 5kj ako se traktor da terati da nije dzombava strnjika.Korovi sagore da ih ne prepoznajes,a najbolje mi se ta kombinacija pokazala gde ima ambrozije nju sasece u korenu.
 
Bas tako, dodajem ga zbog sirokolisnih, puno mi se bolje pokazalo nego samo total....sve sagori ostane samo prah, al zato ta smesa smrdi za medalju, odvratno!
 
Bolje je dodati fluroksipir ako ima visegodisnjih sirokolisnih npr jagoda kupina nana kopriva i slicne

- - - - - - - - - -

Pitanje . Jel radio neko rimsulfuron npr rimex tarot u 8. poneki i 9. List?
 
Nazad
Vrh