Herbicidi u kukuruzu

Evo to je ta parcela dkc 4717 koja je prskana sa 0.25 mezozriona i 1.25 nikosulfurona po ha.
d5db11a28abe4fb9284bf97a7fbd62d1.jpg
3f770ab2b661ae0d51e2d7afa6969e5f.jpg
1271728b66dd29c9fbf20549efa58139.jpg
 
Nije rešen ni muhar. Mislim da ću ići sa 1+1l equip i laudis jer ima i novih čičaka.
Po jutru
 
Poslednja izmena:
Mislim da je jovo ovo niklo posle prskanja, kad znaš da će biti sirka i muhari dosta onda radiš u dva puta nikosulfuron, prvo 0,6l pa onda 0, 7-0,8l po ha.
 
U 90% sirak treba u 2x. Doze kako kaze Sale Ratar. Jovo ovo je jako losa priprema. Imas uzrasta od 5 listova do 10.
 
Nije do pripreme već do hibrida veruj nam.Kod mene i Šaleta takođe nejednak uzrast a Pioneer-u ne smeta ništa,sav ko jedan.Ti imaš sigurnijeg dobavljača a ja sam pogrešio što nisam uzeo seme kod njega ove godine.Sledeće definitivno idem tamo.
 
Maticu moj Dkc iako je na repistu i nesto malo na soji odlican. Svaki ko jedan. Podrzavam te da promenes dobavljaca.
 
Код брата пионир на репишту килав мали сав љубичаст и никакав ,реклу му да је у питању плужни ђон
 
Mislim da je jovo ovo niklo posle prskanja, kad znaš da će biti sirka i muhari dosta onda radiš u dva puta nikosulfuron, prvo 0,6l pa onda 0, 7-0,8l po ha.
Nisam verovao da će biti muhara her je bila strnjika i oprskano totalom i nista nije bilo kad se oralo. Priprema jeste loša jer se jako teško oralo. Dvoumio sam se da li da presevam pa su krenule kiše i eto, sve izniklo.
 
I ja sam korigovao večeras jednu parcelu ali sa 0.5 po ha talismana, a prvi put je išlo 1.3l/ha talismana. Ubacio sam i mezotrion 0.25l/ha i terbutilazin 0.5lit/ha a prvi put sam išao dikambom 0.7l/ha.
Trebalo je obrnuto uraditi ove godine na toj njivi ali dobro... Škola za ubuduće.
 
I kod mene je dkc 5222 dosta nejednak dok p 0216,0164 svi ko jedan , u cemu je fora to sto je nejednak jel staro seme ili sta? Da napomenem kukuruzi su nikli svi lepo podjednako odjednom
 
Hemičari,komercijalisti,terenci hemijskih kuća mogu imati milion izgovora jer milion i jedan faktor utiču na dejstvo nekog preparata.
 
Može laudis ili mezotrion, zavisi čime si prvo prskao pa da ne ide ista hemija ali ne znam kako deluju na kupinu jer je nemam.
Danas sam oprskao onaj moj kukuruz koji ima puno muhara sa 1+1 l laudis i equip, otprilike 1.5kj, namerno nisam hteo jaču dozu da ne bi štetilo kukuruzu jer ga ima od 3 do 8-9 listova.
 
Nazad
Vrh