Herbicidi u kukuruzu

Arigo je mezotrion i ne odnese ambroziju vecu od prvog para stalnih listova.

Kod mene prskano pre zahladjenja jako njonjavo deluje. Mislim da cim bude moglo idem 2x dozu na soji, a kukuruze cu jos videti. Jako teska godina za herbicide, a za vocarstvo da ne govorim:sjasi:
 
Trebao bih da krenem u akciju prskanja kukuruza posle ovog talasa kiše jer nisam hteo ranije zbog vremena.Planiran je Mezotrion u dozi od 0,2l/ha uz Terbutilazin 0,8l/ha.Da li da povećam Mezotrion na 0,25l/ha i Terbutilazin na 1l/ha jer će neki korovi sigurno pobeći ili da budem miran i eventualno povećam samo jedan od njih dva?!
 
Trebao bih da krenem u akciju prskanja kukuruza posle ovog talasa kiše jer nisam hteo ranije zbog vremena.Planiran je Mezotrion u dozi od 0,2l/ha uz Terbutilazin 0,8l/ha.Da li da povećam Mezotrion na 0,25l/ha i Terbutilazin na 1l/ha jer će neki korovi sigurno pobeći ili da budem miran i eventualno povećam samo jedan od njih dva?!
Ja bi se drzao 250ml mezotriona a isao komotno 1lit terbutilazina .To je extra kombinacija.Prosle godine odradila vrhunski.
 
I ja cu ici 0.25l mezotrion + terbutilazin 1 / ha. Isao sam vec Banvel 0.5l/ha a kakvo je vreme efekat banvela ce biti 20-30%.
 
Ipak se obesila kupina od 2.4 D,palamida,zelje i bosiljak takodje,uspesno dejstvo,prskano u subotu pre podne,nije pala kisa.Ako bude lepog vremena u narednom periodu, ide Fokus Ultra u dozi od 2l po hektaru,kukuruz je NS 640 Ultra.
Druge parcele gde je ZP 427,zemljisno prskanje je uspelo,Mont i Rezon su dobro odradili posao u dozi od 1.5l oba preparata. Muharika nema,ali se pojavio divlji sirak rizomski i palamida,kukuruz je treci list. Da li bi mogla kombinacija 1.25l Nikosulfuron (Siran i Nikon) da suzbije rizom,a visine je otprilike 10cm ?
 
Ja sam prosle godine isao 1L terbisa+220gr mezatrona+0.8 motivel 6 Od,njive su u zetvi bile bez jedne travke,ali bila je i godina povoljnija za prskanje i kukuruz je brze rastao i zatvarao redove.
 
Sta se moze mijesati sa Adengom da unisti sirak iz rizoma koji je vec povelik a prskati mislim nakon kisa ovih?
 
Arigo je mezotrion i ne odnese ambroziju vecu od prvog para stalnih listova.

Kod mene prskano pre zahladjenja jako njonjavo deluje. Mislim da cim bude moglo idem 2x dozu na soji, a kukuruze cu jos videti. Jako teska godina za herbicide, a za vocarstvo da ne govorim:sjasi:

a terbutilazin jel on odnosi veću ambroziju?
 
Ne odnosi vecu. Nosi je zemljisno i nosi je u prvom paru listova. Mozda nosi i vecu samo onda treba 2l/ha pa malo i kukuruz fasuje.
 
Nazad
Vrh