Herbicidi u kukuruzu

Da li je neko radio Dikambom (Banvel) posle 5-tog lista?
 
Mene zanima uz adengo koju dizu dikambe staviti da deluje dobro na palamidu i poponac?

Послато са TA-1021 уз помоћ Тапатока
 
Parcela koja je odradjena Adengom u 3 listu kukuruza gde nema ambrozije.
Dekalb 5830
c8426db3d814c9fc510f42b673f17030.jpg


7df0208ec62ae48a71e5c05c440eae04.jpg


Parcela gde takodje je odradjena Adengom isto u 3 listu gde je prilikom prskanja bilo nesto ambrozije a potom jos je nikla ko luda. Djabe Adengo.
Pre 6-7 dana prskano Dikambom 0,4 l/kj, kukuruz je imao 4 listova. Mislim da je malo zaostao i dobio po glavi kao i ambrozija i samonikli suncokret.
ae72a471a6984914ddb3ec2349a870df.jpg


39b1d9a699ea81e898d169df7f8fb5cb.jpg


46e5824d53eff2006c64f56aa617d605.jpg






Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Planiram prskanje posle ovih kisa, bice sigurno kukuruz na 6/7 list nabavio sam Intermeco i Nikosav kombinacija 0.25 Intermeco 1,25 Nikosav sta bi bilo dobro da ubacim jos , zato sto ima i Palamida
 
Poslednja izmena:
Ima li neka preporuka za divlji ovas u kukuruzu? Do sada sam radio uvek talismanom ali nekako ovas požuti malo boluje ali preživi i oporavi se. I to sam uvek išao gornjom dozom.
Juče obilazio baš je dobro nikao ovas pogotovo u tragovima iza kombajna ali je blato nije moglo da se udje. Planiram ujutru ako se prosuši
 
Ima li neka preporuka za divlji ovas u kukuruzu? Do sada sam radio uvek talismanom ali nekako ovas požuti malo boluje ali preživi i oporavi se. I to sam uvek išao gornjom dozom.
Juče obilazio baš je dobro nikao ovas pogotovo u tragovima iza kombajna ali je blato nije moglo da se udje. Planiram ujutru ako se prosuši

Ja sam radio Siranom ista aktivna materija ali 100%uspesno. Danas cu Nikosavom pa kako bude.
 
Ima li neka preporuka za divlji ovas u kukuruzu? Do sada sam radio uvek talismanom ali nekako ovas požuti malo boluje ali preživi i oporavi se. I to sam uvek išao gornjom dozom.
Juče obilazio baš je dobro nikao ovas pogotovo u tragovima iza kombajna ali je blato nije moglo da se udje. Planiram ujutru ako se prosuši
Imao sam isti problem na 80ari i resio nakon setve adengo plus total 3l po ha...

Послато са TA-1021 уз помоћ Тапатока
 
Ja se tešim jer je ove godine tek nikao uglavnom dva tri lista ali me plaši loše vreme koje ide. Najavljuju zahladjenje i kišu. A ako čekam biće kasno i kukuruz gura 5 list uveliko.
 
Kukuruz sam prskao Adengom na crno. Medjutim nije unistio palamidu i poponac. Kukuruz sada ima 4 lista. Da li prskati ponovo necim i cime ili ne dirati nista posto navodno palamida ne bi trebala dalje da raste ( to mi rekao zastitar ali bas nisam uveren u to) ? Sledeci usev ce biti psenica.
 
Planiram sl vikend da isprskam kukuruz. Trenutno je u 3 i ponegde 4 listu. Cekam da prodje ovo kisno vreme i zahladjenje pa cu onda. Msl da nece preci 6 list - vreme ce ga stopirati malo.
 
Урадио сам једно јутро Аденгом 2.04ог малте не ништа није урадио знам да је хладно и влажно....Даћу у шансу још 7дана али мислим да ћу морати да радим корекцију.Иначе јуче сам све моје кукурузе опрскао са 0,15Корнисто+0,6Азин+20гРимсулфурон+Оквашивач Огриол кукуруз је у 4ом листу корови таман како треба од поника до 3листа.Римсулфурон ће ићи касније као корекција за усколисне корове 20-25грама по кј....И то му је то....Док не крене сирак па да реагујем са остатком Римсулфурона.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh