Herbicidi u kukuruzu

Pa za sutra je i planirano ali pošto je pljusak stigao prije 5 minuta i dere li ga dere možda prskanje bude i prekosutra

- - - - - - - - - -

napuni kanale dok si reko keks za 20 minuta toliko i litara
 
Jesu li Jednako pozdani kao tarot

Poslano sa mog GSmart Roma R2 koristeći Tapatalk

Imas travell , ovdje lokalno , pakovan za jedno kj, prskao ove godine motivel + tarot + dikamba sam mjesao ali na kraju jenu parcelu gdje je bio drugi talas iz rizoma isao equip i to max dozu, samo 1kj i to 9 listova i vise , poslije nekoliko dana isao i sirak vec pokazivao simptome trovanja , na kukuruzu nisam primjetio nista , od onda nisam isao da vidim sta se desava.
 
KOristimo ga , samo u jeftinijoj improvizaciji mezotrion + terbutilazin bez metalohlora gdje ima rizomskog sijerka jer ne vrijedi .

Mindjušar , pljusak je bio ful samo u selu , u polju je bio oko 7 litara ko što reko , al za popunjavanje kasno sijanih kultura je pomoglo sigurno i za kolko tolko rastapanje djubriva u prihrani isto , tako da malo se popravila situacija .
 
Moj komsija po nagovoru svoga sejaca kukuruza ospricao njivu posle setve sa Tezisom za psenicu,kao jeftinija varijanta nego Total,a ja se pita prolazeci tuda zasto ovi najranije posejani kukuruzi izgledaju tako lose,najgore je na pocetku njive gde je prskalica radila u mestu,tu je skoro i izgoreo,a nebi mi to tako strasno bilo da sam ja to uradio nego sto je komsija zavrsio i poljoprivredni fakultet,al greske se desavaju.
 
Trsku ubijas totalom sa 5-7 litara po kj, i to u psenici pred samu zetvu, ili ostavis posle zetve psenice da izraste ponovo pa onda....
 
Trsku na jednoj njivi sam unistio pre par godina sa 2x po 5l po ha u razmaku od tri nedelje tretman od tretmana.

Nada poslednja umire.
 
Posle kosenja psenice cekao sam da izbije trska.Kad je bila oko 60-70cm i imala oko 5listova prskao sam je sa dozom od 8lit po kj totala.Naravno nisam radio cele njive vec samo delove sa trskom.Nista nisam dirao tri nedelje.Onda sam ponovio tretman sa istom dozom.Njiva je od tad cista kao asfalt.Bez okvasivaca i ostalih stvari.
 
Posle kosenja psenice cekao sam da izbije trska.Kad je bila oko 60-70cm i imala oko 5listova prskao sam je sa dozom od 8lit po kj totala.Naravno nisam radio cele njive vec samo delove sa trskom.Nista nisam dirao tri nedelje.Onda sam ponovio tretman sa istom dozom.Njiva je od tad cista kao asfalt.Bez okvasivaca i ostalih stvari.

16 l po iutru... jbt, pa to treba drvo da ubije....
Činjenica, da glifosati nisu kao nekad. Pre sa 4l/kj rešio problem, rizomi istruli, a predprošle godine sa 4 l/kj samo izgoreo list i stabljika a kad sam orao, rizomi se belili! Da li varaju u sredstvu ili je sirak stekao neku rezistenciju, ne znam....
 
Busen-rizom trske se nalazi i na dubini od 2,5 m tako da se ona moze unistavati samo sistemski tj godinama.Za dubinu sam siguran,video sam licno kada su nam cistili i širili kanale sta su vadili sa kojih dubina.
 
Nazad
Vrh