Herbicidi u kukuruzu

Јел користио неко Агроармову хемију Цорнисто (мезотрион),Азин (тербутилазин), Драгон (дикамба), Ринцор (никосулфурон) Гентлeмен (римсулфурон)
 
Zbog ovih novih imena, treba znati AKM. Ovako,veca je sansa da dobijes na Loto, nego da pogodis sta je sta.:haha:
 
У локалној пољоапотеци данас тражим неке препарате па ми нуде нешто од ових споменутих ,нисам их до сада користио а искрено ни чуо за њих.
 
Јел користио неко Агроармову хемију Цорнисто (мезотрион),Азин (тербутилазин), Драгон (дикамба), Ринцор (никосулфурон) Гентлeмен (римсулфурон)
Користим их једно пет год ако не и више....
 
Da li fokus ultra sme da se mesa sa mezotrinom ?

Jel on zeznut za mesanje ili mu je sve jedno
Ne bi trebalo fokus mesati sa drugim herbicidima sem sa dashom ili drugim okvasivacima.
Preporuke za primenu
  • Focus® Ultra ne bi trebalo prskati na temperaturama iznad 26°C i ispod 14°C.
  • Međuredna kultivacija (špartanje) može da se obavlja 12 dana posle tretmana preparatom Focus® Ultra
  • Preparat Focus® Ultra ne treba mešati ni sa jednim drugim preparatom
Način delovanja:Prilikom tretiranja, sprečiti zanošenje kapi na susedne površine zasejane žitima, a naročito kukuruzom koji nije otporan na cikloksicim, zbog njegove izuzetne osetljivosti.
Nije dovoljno efikasan za suzbijanje travnih korova iz roda Poa (livadarke).

Mogućnost mešanja:Ne sme se mešati sa herbicidima za suzbijanje širokolisnih korova
PlodoredNema ograničenja
Karenca (vreme između poslednje primene preparata i berbe, odnosno žetve):28 dana - paradajz, 70 dana - šećerna repa, suncokret, krompir, OVP - soja, CTM - kukuruz.
 





Prve četiri slike prskano sa ikanosom (nikosulfuron) 1l po ha i duga (bromiksilin i mezotrion) 1l po ha šesti dan od prskanja a peta slika zeazin 0,8l po kj i acetomark iz 2007g (zaliha neka, odležo ljudcki) 1l po kj.Prva slika samorast suncukreta i grahorice, druga slika ambrozija, treća slika kupina pored puta, agresivno deluje bromisilin ali će vidimo šta će biti do kraja.

- - - - - - - - - -

Rašo netreba pošto je to uljna disperzija.
 
Danas sam bio u obilasku kukuruza,tj one parcele gde ima abutilona. Kukuruz je u četvrtom listu,tek poneki ima peti. Od korova,osim ovog pomenutog,ima vrlo malo uskolisnih,takodje malo i širokolisnih. Pa ću najverovatnije ići sa nekim mezotrionom (u preporučenoj dozi), nikosulfuron (siran) 1-1,2 l po hektaru i da li bih smeo dodati 0,5 l dikambe (dimark)?
Prvo prskanje posle setve pre nicanja sam isao sa montom i terbisom,pa zato ne bih išao sa terbisom ponovo...
 
Danas sam bio u obilasku kukuruza,tj one parcele gde ima abutilona. Kukuruz je u četvrtom listu,tek poneki ima peti. Od korova,osim ovog pomenutog,ima vrlo malo uskolisnih,takodje malo i širokolisnih. Pa ću najverovatnije ići sa nekim mezotrionom (u preporučenoj dozi), nikosulfuron (siran) 1-1,2 l po hektaru i da li bih smeo dodati 0,5 l dikambe (dimark)?
Prvo prskanje posle setve pre nicanja sam isao sa montom i terbisom,pa zato ne bih išao sa terbisom ponovo...

Može Brankoviću.
 
tTxUFxO.jpg

YlxIKHi.jpg

6hk4ntI.jpg

Dejstvo Mezotriona,Terbutilazina i Nikosulfurona 7 dana nakon tretmana.Sprženo sve sem kukuruza.
 
Daj doze Maticu.spremio sam za ujutru istu kombinaciju.Intermezo 0.25 po ha,terbis 1 l po ha i siran 1.25 po ha.dali su mi i okvasivac da dodam.sta kazete?kukuruz 5i 6i list.
 
Nazad
Vrh