Herbicidi u kukuruzu

Pisao sam i ranije da sam 2016 namerno prskao matonom u desetom list.. i bilo je jedno 10%jalovih biljaka,tamo gde je bilo klipa delovao je normalno....

A sto se zastite tice,kod nas to ide ovako,odes kod apotekara i kazes kukuruz sejan pre mesec dana,od trave ima sve,onda apotekar otvori knjigu pa cita sta da ti da/izuzev par njih u gradu koji ljudi stvarno znaju svoj poso/,on ti da 2,4d ili ako je veci od 10-15cm dobijes dikambu i nikosulfuron i udri...obavezno ti uvale i prohranu da ga ne sokiras 3l po ha i nikad nema kombinacije,znaci jedna akt.mat. za sirokolisne i jedna za uskolisne.....

Послато са TA-1021 уз помоћ Тапатока

Petre cujem da su neki Vrscani poceli da rade zemlju u okolini Jagodine(500ha) da li ti je poznato?
 
Rade oni to vec duzi niz godina,teska neka mutljavina je bila da se ta zemlja uzme u zakup....

Послато са TA-1021 уз помоћ Тапатока
 
Pa zar ne radi tamo Laza Dangubic vec 5-6 godina?

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока
 
Nadjite proverenu apoteki i zastitara i tu kupijte hemiju ,u mom slucaju vec dugo godina kod Bilje ,zena drzi apoteku a ujedno je zastitar ,pre joj opisem sta imam od problema a sad slikam korove bube u kom je uzrastu kultura ,proda mi hemiju objasni kako i kad da oprskam pa cak mi podeli hemiju koliko na prskalicu da stavim a ujedno nece da mi proda hemiju koja mi ne treba odnosno sta moze radi sa pila doze tako da ne lupam glavu oko aktivne materije ,imena proizvodjaca itd
 
Tako je nalakse, ja i ne kontam ljude koji danas kupuju u jednoj, sutra u drugoj, prekosutra u trecoj poljo apoteci.
Imam svog trgovca kod kojeg stalno kupujem, nabavi mi nesto ako nema, predlozi neku zemjenu za neke stvari. Uglavnom kod njega mogu zavrsiti sjetvu bez dinara u dzepu jer sve tu uzimam i imamo obostrano povjerenje.
 
Ja nikada ne uzimam hemiju kod istog prodavca.Idem kod onoga koji je najpovoljniji na tržištu jer radim keš varijantu.Potrudio sam se da naučim što praktično što teoretski o većini aktivnih materija da me ne bi prevarili trgovci po apotekama. :haha:
 
Jel ima neko iskustva sa kombinacijom Nikosav i Colloseum u 6tom listu? Zastitar kaze da moze slobodno, a ja nisam isao nikad preko 5tog lista.
Kukuruz je sad u fazi 5tog lista u tociru, a od blata nema jos dva dana u njivu.

Poslato sa LDN-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Nadjite proverenu apoteki i zastitara i tu kupijte hemiju ,u mom slucaju vec dugo godina kod Bilje ,zena drzi apoteku a ujedno je zastitar ,pre joj opisem sta imam od problema a sad slikam korove bube u kom je uzrastu kultura ,proda mi hemiju objasni kako i kad da oprskam pa cak mi podeli hemiju koliko na prskalicu da stavim a ujedno nece da mi proda hemiju koja mi ne treba odnosno sta moze radi sa pila doze tako da ne lupam glavu oko aktivne materije ,imena proizvodjaca itd

Upravo tako,samo što vama iz njenog rodnog sela i okoline da i neki popust.Nama ostalim redovna cena.:osmeh:
 
ja sam u nedeju pre kise prskao cornistom 3.3dl i litar ipo nikona.znaci mezotrion i nikosuforon to sipao u prskalicu 450l. danas bio da vidim i ucinak nula samonikli sucokret ni takao . da li sada mogu ponovo
 
Koji je ovo korov i sa čime ovo suzbiti u kukuruzu? Prskao sam plamenom pre 7 dana ali ništa.

IMG-20190519-082029.jpg
[/URL][/IMG]
IMG-20190519-082046.jpg
[/URL][/IMG]
IMG-20190519-082059.jpg
[/URL][/IMG]
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh